Ustawa o pomocy dla turystyki w przełożona na kolejne posiedzenie Senatu

Rozpatrzenie poselskiego projektu ustawy o pomocy dla branży turystycznej zostało w Senacie przełożone na kolejne posiedzenie, które odbędzie się 10 września. Stało się to na skutek lobbingu części branży turystycznej.

Senacka komisja zajęła się projektem ustawy w sprawie pomocy dla branży turystycznej. Chodzi o uchwalenie tzw. Turystycznego Funduszu Zwrotów oraz zwolnienia z ZUS i dodatkowego postojowego dla niektórych gałęzi branży.

Zyskać czas na poprawki

Za przesunięciem obrad nad ustawą była oddolna inicjatywa ratowania turystyki, której przedstawiciele udali się dzisiaj do Senatu by rozmawiać z senatorami opozycji. Wniosek o przełożenie prac nad ustawą został złożony przez Adama Szejnfelda.

Jak dowiadujemy się nieoficjalnie, żadne poprawki nie mają szansy na przyjęcie przez Sejm. Strona rządowa wyraziła zgodę jedynie na wprowadzenie pomocy w formie zawartej w projekcie.

Projekt miał przejść bez zmian

„Dotarły do nas informacje że projekt ma zostać przeforsowany w niezmienionym kształcie. Stąd decyzja o lobbowaniu na rzecz przesunięcia prac na 10 września. Chcemy mieć czas na to żeby popracować nad tym aby jakieś poprawki miały jednak szansę być wprowadzone” – powiedział Andrzej Wnęk z oddolne inicjatywy ratowania turystyki.

Chodzi przede wszystkim o dołączenie które operatorów do listy firm uprawnionych do pobierania postojowego i zwolnienia z zus. OIRT ma również nadzieję na to że uda się wywalczyć postojowe dla wszystkich Pilotów przebył i przewodników, a nie tylko dla tych którzy pracują sezonowo. Jak mówi Andrzej Wnęk, Andrzej Szejnfeld zrozumiał także potrzeba przedłużenia pomocy z PFR dla branży turystycznej i objęcia nią właścicieli spółek.

 

Marzena Markowska

Redaktorka Naczelna portalu WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center