Ukraińskie Linie Lotnicze – nowe połączenia z Ukrainą

archiwum UIA

Ukraińskie Linie Lotnicze (UIA) rozpoczną regularne połączenia lotnicze z Warszawy do Winnicy oraz z Gdańska do Iwano-Frankiwska (d. Stanisławowa).

Od 26 czerwca UIA uruchomią bezpośrednie połączenia lotnicze między Warszawą a Winnicą – stolicą obwodu winnickiego na wschodnim Podolu w centralnej Ukrainie. Loty będą realizowane dwa razy w tygodniu samolotami Boeing 737 lub Embraer 190 wg rozkładu: wylot z Warszawy do Winnicy w czwartki i niedziele o 21:30, z Winnicy do Warszawy w poniedziałki i piątki o godzinie 01:00. Lądowanie w Warszawie o 01:30. Cena biletu lotniczego na trasie Warszawa – Winnica w jedną stronę, według taryfy, która obejmuje przewóz bagażu podręcznego, wynosi 114 złotych z uwzględnieniem wszelkich opłat.

Od 25 UIA czerwca uruchomią połączenie z Gdańska do Iwano-Frankiwska (d. Stanisławowa) – miasta obwodowego w zachodniej Ukrainie. Rejsy odbywać się będą również dwa razy w tygodniu – we wtorki i soboty i będą realizowane wg rozkładu: wylot z Gdańska o 23:30, przylot do Iwano- Frankiwska o godzinie 02:00 w nocy. Wylot z Iwano-Frankiwska o 21:55 z lądowaniem w Gdańsku o 22:30. Rejsy zaplanowane są również w sezonie zimowym z myślą o ofercie turystycznej dla narciarzy.

Evgeniya Satska, rzecznik prasowy linii UIA, powiedziała: “UIA rozwijają siatkę rejsów międzynarodowych z regionalnych miast na Ukrainie oferując pasażerom, skorzystanie z kilku opcji podróży. Nasi pasażerowie mogą teraz wybierać i łączyć nowe międzynarodowe loty z rejsami tranzytowymi przez Kijów, a tym samym stworzyć dla siebie idealna trasę. W 2015 roku uruchomiliśmy szereg połączeń bezpośrednich z Charkowa, Lwowa i Odessy a w tym roku dodamy do tej listy Iwano-Frankiwsk i Winnicę oferując podróżującym nowe połączenia do Gdańska i Warszawy. Poprzez uruchomienie lotów z Winnicy do Warszawy, UIA zaspokoi popyt mieszkańców centralnej Ukrainy na rejsy do Polski”.

Cena biletu lotniczego na trasie Gdańsk – Iwano-Frankiwsk w obie strony w taryfie, która obejmuje jedynie przewóz bagażu podręcznego, wynosi 157 zł.