Ukraińskie Linie Lotnicze – Boeing 777 na dalekie trasy

archiwum UIA

W styczniu 2018 roku, Ukraine International Airlines otrzymają pierwszego z dwóch planowanych Boeing’ów 777, które będą obsługiwać trasy dalekiego zasięgu. Samoloty te będą wykorzystywane na połączeniach do Nowego Jorku, Pekinu i Tel Awiwu.

Aron Mayberg, przewodniczący Rady Nadzorczej UIA, powiedział: „Boeing 777 w barwach UIA będzie największym samolotem pasażerskim latającym z i na Ukrainę. Samolot będzie posiadał trzyklasową konfigurację: klasę Biznes, klasę Premium Economy oraz Economy oferując łącznie 360 komfortowych foteli. Każdy fotel w Boeingu 777 UIA będzie wyposażony w wbudowany monitor i indywidualny system rozrywki pokładowej a pasażerowie będą również mogli  korzystać z pokładowego wifi.”

Według obecnych planów, UIA spodziewają się otrzymać cztery Boeingi 777. Będą one latać równolegle z wykorzystywanymi obecnie Boeing’ami 767-300, które będą systematycznie odchodzić z floty UIA od 2019 roku. w 2018 roku ukraiński przewoźnik planuje rozszerzyć siatkę swoich połączeń dalekodystansowych o dwa kolejne miasta: Szanghaj w Chinach i Toronto w Kanadzie.

Mayberg dodał: „UIA rozważa również budowę nowego hangaru naprawczego na lotnisku Boryspol. Obecnie odczuwamy ogromny brak miejsca do serwisowania i napraw naszych samolotów, zwłaszcza teraz, gdy zaczniemy eksploatować Boeinga 777. Jest to jeden z czynników, który pozwoli nam na szybszą obsługę techniczną maszyn a zarazem na poprawę regularności, która nie jest obecnie wystarczająco wysoka.”

Aktualnie flota dalekodystansowa UIA składa się z czterech Boeing’ów 767-300. Według państwowego rejestru cywilnych statków powietrznych, były one wyprodukowane w latach 1991-1993.