UIA odebrały kolejnego Embraera 195

archiwum UIA

W nocy 21 maja linie lotnicze Ukraine International Airlines odebrały drugi samolot średniego zasięgu – Embraer 195, który przyleciał do Kijowa z Clermont-Ferrand we Francji.

Samolot o numerze seryjnym 19000069 został zarejestrowany pod znakami UR-EMF i jest siódmym egzemplarzem producenta z Brazylii we flocie UIA.
Samolot, wyprodukowany w 2007 roku, może zabrać na pokład 116 pasażerów w dwuklasowej konfiguracji kabiny – 8 w klasie Business i 108 w klasie Ekonomicznej. W UIA pasażerowie będą mogli korzystać z zalet produktu klasy Premium Economy na połączeniach średniego zasięgu.

W chwili obecnej flota UIA składa się z 5 egzemplarzy E-190 otrzymanych bezpośrednio z fabryki Embraer’a i dwóch E-195 z rynku wtórnego. Pierwszy komercyjny lot zaplanowano na 27 maja.

Eugenia Satska, dyrektor komunikacji korporacyjnej UIA, skomentowała: „Wyniki dwumiesięcznej eksploatacji pierwszego Embraer’a – 195, który wszedł do floty UIA w połowie marca tego roku, potwierdziły skuteczność operacyjną tego typu samolotów na trasach krótkodystansowych UIA. Niestety, opóźnienie w dostawie trzech samolotów Boeing – 737 MAX, z powodów niezależnych od przewoźnika zmusiło firmę do wielu zmian w siatce połączeń – niektóre loty zostały anulowane, a częstotliwość na wielu trasach została zmniejszona. Dostawa drugiego egzemplarza Embraer’a – 195 umożliwi nam punktualne wykonanie wcześniej zaplanowanego rozkładu i zapewni bezpieczne przeloty dla naszych pasażerów”.