Tydzień majowy z Ryanair. Włochy, Wielka Brytania i Hiszpania najchętniej wybierane przez rodziny

fot. archiwum Ryanair

Ryanair opublikował najchętniej wybierane kierunki przez Polaków na długi weekend majowy. W tym roku majówka będzie wyjątkowo długa, a wiele osób biorąc dodatkowy urlop będzie mogło przedłużyć swój wypoczynek do dziewięciu dni.

Długi weekend majowy to doskonała okazja, aby wybrać się na kilkudniowy wyjazd z rodziną lub znajomymi. Polscy turyści wybierają różne kierunki podróży w zależności od liczby towarzyszących im osobom. Według danych linii lotniczej, rodziny wybierają na tegoroczną majówkę najczęściej Włochy (24,2 proc.), Wielką Brytanię (18,2 proc.) i Hiszpanię (15 proc.).

Natomiast single decydują się na wyjazd do Wielkiej Brytanii (26,6 proc.), Włoch (16,3 proc.) oraz Hiszpanii (9,1 proc.). Z danych wynika również, że podróżujący z Polski najczęściej wylatują na mniej, niż cztery dni, co stanowi ponad jedną trzecią (33,7 proc.) wszystkich zaplanowanych lotów w tym okresie. Na wyjazdy trwające od pięciu do siedmiu dni decyduje się prawie jedna czwarta (24,7 proc.) podróżnych.

Duża grupa Polaków preferuje też spędzanie urlopu w kraju, a loty krajowe pozostają popularnym sposobem na szybkie przemieszczanie się między polskimi miastami. Wraz z rozpoczęciem sezonu letniego 26 marca, Ryanair przywrócił połączenie Szczecin-Warszawa do swojego rozkładu lotów. Ponadto, z Krakowa również można polecieć do Szczecina linią Ryanair. W siatce lotów krajowych linii znajdują się także inne popularne połączenia, takie jak Kraków-Olsztyn, Kraków-Poznań, Kraków-Gdańsk, Wrocław-Olsztyn czy Wrocław-Gdańsk.

“W tym roku Święto Pracy i Święto Konstytucji przypadają na poniedziałek (1 maja) i środę (3 maja) dając Polakom doskonałą okazję do dodania od jednego do trzech dni urlopu do swojego wakacyjnego weekendu i cieszenia się nawet dziewięcioma dniami urlopu.Wiele osób decyduje się na podróż za granicę ze względu na szeroką gamę dostępnych miejsc, ale Ryanair ma również do dyspozycji kilka tras krajowych, w tym nową trasę Szczecin – Warszawa oraz Szczecin – Kraków, Kraków – Olsztyn, Kraków – Poznań, Kraków – Gdańsk, Wrocław – Olsztyn i Wrocław – Gdańsk. Aby umożliwić naszym klientom i gościom z Polski zarezerwowanie letniego wyjazdu w najniższych cenach, wprowadzamy specjalną promocję z miejscami dostępnymi już od 139,24 zł na podróże między kwietniem a październikiem 2023” – powiedziała Alicja Wójcik-Gołębiowska, country manager CEE & Baltics w Ryanair.

Ryanair: największy w historii letni rozkład lotów z Wrocławia. Dodatkowy samolot i trzy nowe trasy