Ryanair: największy w historii letni rozkład lotów z Wrocławia. Dodatkowy samolot i trzy nowe trasy

fot. materiały prasowe

Ryanair zapowiada uruchomienie swojego największego w historii rozkładu lotów na sezon letni 2023 we Wrocławiu. Plan obejmuje 41 tras, w tym trzy nowe do Brindisi, Porto i Sofii. W ramach inwestycji o wartości 100 mln dolarów przewoźnik bazuje w tym sezonie letnim jeden dodatkowy samolot na wrocławskim lotnisku, co pozwoli na stworzenie 30 nowych miejsc pracy dla pilotów i personelu pokładowego.

Ryanair ogłosił na sezon letni 2023 we Wrocławiu swoje plany, które obejmują ponad 225 lotów tygodniowo, 41 tras (w tym trzy nowe trasy) i pięć zbazowanych samolotów (w tym jeden czarterowy). Linia lotnicza zainwestuje również 500 mln dolarów w działania na wrocławskim lotnisku oraz stworzy 1400 miejsc pracy, w tym 150 stanowisk lotniczych. Wzrost o 18 proc. w stosunku do poprzedniego sezonu, ma przyczynić się do zwiększenia turystyki przyjazdowej i zatrudnienia, oferując mieszkańcom i turystom szeroki wybór tras i niskie ceny. Ryanair planuje obsłużyć 1,8 mln pasażerów rocznie przez Wrocław.

W ramach letniego rozkładu lotów na sezon 2023, Ryanair rozszerzy swoją sieć połączeń o Brindisi, Porto oraz Sofię. Te trzy połączenia będą obsługiwane cztery razy w tygodniu.

Ryanair z przyjemnością ogłasza rekordowy rozkład lotów na lato 2023. Wrocławska flota Ryanair będzie składać się z pięciu samolotów (500 mln dolarów łącznej inwestycji). Łącznie Ryanair oferuje 41 tras, w tym trzy nowe letnie kierunki do takich ekscytujących miast jak Brindisi, Porto i Sofia. Efektywne operacje i konkurencyjne opłaty lotniskowe stanowią podstawę, dzięki której Ryanair może zapewnić długoterminowy wzrost ruchu i zwiększoną liczbę tras. Od pierwszego lądowania we Wrocławiu w 2005 roku, Ryanair przewiózł do tej pory ponad 16 mln pasażerów. Ściśle współpracujemy z naszymi partnerami w Porcie Lotniczym Wrocław, aby zapewnić ten wzrost i poprawić jakość usług dla tych, którzy mieszkają, pracują lub chcą odwiedzić Wrocław i region Dolnego Śląska” – powiedział Dara Brady, dyrektor digital & marketing Ryanair.

Wrocław to jedna z ważniejszych lokalizacji dla Ryanair. Działa tu jeden z naszych hubów IT oraz nasze centrum serwisowe dla samolotów – WAMS (Wroclaw Aircraft Maintenance Services). Co więcej, poszerzamy nasze operacje w WAMS – trwająca budowa drugiego hangaru powinna zakończyć się latem tego roku. To dodatkowa inwestycja o wartości 35 mln euro, która wygeneruje również 200 wysoko wyspecjalizowanych miejsc pracy” – dodał Dara Brady.

Ryanair zwiększa wykorzystanie zrównoważonego paliwa lotniczego na lotnisku w Amsterdamie