Ryanair zwiększa wykorzystanie zrównoważonego paliwa lotniczego na lotnisku w Amsterdamie

fot. materiały prasowe

Ryanair ogłosił, że rozszerza swoją współpracę z dostawcą zrównoważonego paliwa lotniczego (SAF), firmą Neste. Od 1 kwietnia mieszanką 40 proc. SAF będą zasilane wszystkie loty Ryanair z tego lotniska. Zwiększenie ilości wykorzystywanego paliwa w Amsterdamie pozwoli na zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych podczas lotów o 32 proc.

Ryanair od początku kwietnia rozszerzając swoje partnerstwo z dostawcą zrównoważonego paliwa lotniczego, firmą Neste, będzie zasilać wszystkie loty z Amsterdam Airport Schiphol (AMS) mieszanką SAF w ilości 40 proc.

Ten znaczący wzrost wykorzystania SAF ma przyczynić się do zrealizowania celu Ryanair, jakim jest obsługa 12,5 proc. lotów z wykorzystaniem zrównoważonego paliwa do 2030 roku. Oprócz tego Ryanair w zakresie dekarbonizacji “Pathway to Net Zero” do 2050 roku, planuje zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych o 32 proc.

„Ryanair z przyjemnością rozszerza partnerstwo z Neste, aby zwiększyć ilość lotów Ryanair w Amsterdamie zasilanych 40 proc. mieszanką SAF z jednej trzeciej do wszystkich wykonywanych tam operacji. Zwiększenie wykorzystania SAF jest podstawowym filarem naszej strategii dekarbonizacji „Pathway to Net Zero by 2050”, a większa ilość tego paliwa w Amsterdamie zmniejszy emisję gazów cieplarnianych podczas naszych lotów o 32 proc. Z niecierpliwością czekamy na kontynuację rozwijającego się partnerstwa z firmą Neste. W miarę dalszego postępu w realizacji naszym celem jest obsługa 12,5 proc. lotów Ryanair z wykorzystaniem SAF do 2030 roku” – powiedział Thomas Fowler, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju w Ryanair.

„Dekarbonizacja lotnictwa jest ważniejsza niż kiedykolwiek wcześniej, a my z dumą wspieramy Ryanair w realizacji ich ambitnego celu. Zwiększenie wykorzystania SAF na wszystkich lotach wylatujących z Amsterdam Airport Schiphol jest kamieniem milowym, który umożliwi Ryanairowi znaczne zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych podczas operacji na tym lotnisku. Cieszymy się na myśl o dalszej współpracy z Ryanair. Jednocześnie planujemy zwiększyć produkcje SAF do 1,5 mln ton do końca 2023 roku” – dodał Alexander Küper, wiceprezes Neste na region EMEA.

Ryanair – wzrost liczby pasażerów w marcu do 12,6 mln