Turismo de Portugal Najlepszą Organizacją Promocji Turystycznej w Europie

Turismo de Portugal otrzymało tytuł Najlepszej Organizacji Promocji Turystycznej w Europie (Europe’s Leading Tourist Board) w 2019, wyróżnienie przyznawane przez profesjonalistów branży, którzy głosują w konkursie World Travel Awards – edycja Europa. Nagrody nazywane są oskarami turystycznymi. Zostały rozdane 8 czerwca podczas gali na Maderze.

Już po raz szósty z rzędu Portugalska Narodowa Organizacja Turystyczna otrzymuje wyróżnienie.

Luís Araújo, prezes Turismo de Portugal, powiedział: „Tytuł ten jest przede wszystkim uznaniem dla wszystkich pracowników Turismo de Portugal, którzy codziennie pokazują, że są w stanie świetnie sprostać wyzwaniu, jakim jest kierowanie turystyką przyszłości. Międzynarodowe nagrody, które otrzymaliśmy w ostatnich latach, dowodzą, iż Estratégia Turismo 2027, dokument przedstawiający strategię dla sektora, pozwala Portugalii prezentować się jako kraj, który można (i należy) odwiedzać przez cały rok i który, na całym swoim terytorium oferuje szeroki wachlarz ofert turystycznych i doznań. Portugalia ma wszystko, dla wszystkich”.

Portugalia jest wielkim zwycięzcą tegorocznej ceremonii. Po raz trzeci z rzędu zdobyła tytuł Najlepszego Kierunku w Europie.

Stolica Portugalii ponownie otrzymała tytuł Najlepszego Kierunku City Break w Europie i Najlepszego Portu Wycieczkowców w Europie. Algarve zostało wyróżnione tytułem Najlepszego Kierunku Plażowego w Europie a Madera – Najlepszego Kierunku Wyspiarskiego. Ogółem, w różnych kategoriach, Portugalia otrzymała 39 nagród (o trzy więcej niż w 2018 r.).

Konkurs World Travel Awards odbywa się od 1993 r. WTA nagradza projekty ze wszystkich sektorów światowej branży turystycznej, rozwijając w ten sposób zdrową konkurencyjność i wzrost jakości w turystyce. Co roku profesjonaliści branży dokonują wyboru zwycięzców z całego świata.