Turcja zaszczepi pracowników branży turystycznej

Turcja chce zaszczepić ludzi branży turystycznej
fot. AG

Turcja ogłosiła, że we współpracy z Ministerstwem Kultury i Turystyki, Ministerstwem Zdrowia oraz Agencją Promocji i Rozwoju Turystyki Turcji (TGA) wprowadza program rejestracji szczepień dla pracowników branży turystycznej. Program został uruchomiony w ramach “Programu Certyfikacji Bezpiecznej Turystyki”.

Program szczepień będzie przeprowadzony w ścisłej koordynacji z Ministerstwem Zdrowia i Ministerstwem Pracy. W ramach programu zaszczepieni będą przede wszystkim pracownicy obiektów noclegowych, restauracji i biur podróży zarejestrowanych w „Programie Certyfikacji Bezpiecznej Turystyki”, jak również przewodnicy turystyczni.

We współpracy z Ministerstwem Kultury i Turystyki oraz Ministerstwem Zdrowia została niedawno uruchomiona platforma, na której branża turystyczna może zgłaszać swoich pracowników do szczepienia. Z platformy korzystać będą wszyscy przedstawiciele branży turystycznej objęci “Programem Certyfikacji Bezpiecznej Turystyki”, w tym obiekty noclegowe, obiekty gastronomiczne, środki transportu oraz przewodnicy turystyczni. Zarządzający podmiotami turystycznymi będą mogli rejestrować aktualnie zatrudnionych pracowników.

W ramach ciągłych wysiłków podejmowanych na rzecz walki z COVID-19 i dalszego wzmacniania pozycji jednego z najbezpieczniejszych kierunków turystycznych na świecie, Turcja nadal inwestuje w „Program Certyfikacji Bezpiecznej Turystyki”, który jest jednym z pierwszych i mających najlepsze wyniki, tego typu programów na świecie. Rozszerzyła zakres jego obejmowania i wprowadziła obowiązek posiadania certyfikatów dla obiektów noclegowych mających 30 lub więcej pokoi. Do tej pory certyfikat otrzymało 8 000 obiektów.

Osoby zatrudnione w turystyce są traktowane priorytetowo i zostaną zaszczepione jako pierwsze. Turcja podejmuje wszelkie działania, w celu zapewnienia sobie miana jednego z najbezpieczniejszych i najczęściej wybieranych kierunków turystycznych w sezonie 2021, dzięki oferowanej dla zagranicznych podróżnych opcji bezpiecznego podróżowania.

Turcja: testy PCR dla przyjezdnych mają obowiązywać do 14 kwietnia

Adam Gąsior

Redaktor naczelny portalu branżowego WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center