Turcja: testy PCR dla przyjezdnych mają obowiązywać do 14 kwietnia

Stambuł Grand Bazar w Turcji
Grand Bazar, Stambuł, Turcja

Decyzja o tym, aby osoby przybywające do Turcji musiały okazywać negatywny wynik testu PCR ma obowiązywać do 14 kwietnia. Przed 3 marca była ona wydana bezterminowo.

W branży turystycznej pojawiają się interpretacje, że takie postawienie sprawy przez turecki rząd oznacza, iż od 15 kwietnia do Turcji będzie można przylatywać bez testu. Nie znajduje to jednak potwierdzenia w oficjalnych komunikatach rządowych. Pewne jest jedno – obowiązek okazywania testów obowiązywał do 3 marca bezterminowo, dziś znamy natomiast datę końcową obowiązywania tego zarządzenia. Nie jest jednak pewne, czy po 15 kwietnia zostanie ono zniesione czy przedłużone.

“Obowiązek żądania negatywnego wyniku testu PCR na obecność SARS-CoV-2 wykonanego w ciągu ostatnich 72 godzin ma obowiązywać dla osób [przybywających do Turcji], a dla tych, które dysponują wynikiem negatywnym – zasad odbywania kwarantanny. Uważa się, że powinien on zostać utrzymany do kwietnia 2021 roku” – czytamy w dokumencie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, które wysłało list do miast, prowincji i urzędów, aby te przygotowały się na to, że testy PCR będą obowiązkowe do połowy kwietnia.

Test PCR do Turcji trzeba zrobić najwcześniej 72 godziny przed odlotem. Wynik testu musi być przetłumaczony na angielski. Koszt takiego testu w Polsce zaczyna się od ok. 400 zł.

Marzena Markowska

Redaktorka Naczelna portalu WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center