TT Warsaw już za dwa tygodnie

26 listopada przedstawiciele branży turystycznej z Polski i ze świata spotkają się na 23. Międzynarodowych Targach Turystycznych TT Warsaw.

Andrzej Kozłowski, wiceprezes firmy MT Targi Polska, organizatora targów, powiedział: “TT Warsaw zawsze były kojarzone z biznesem. Co roku do Warszawy przyjeżdżają touroperatorzy, hotelarze, ludzie związani zawodowo z turystyką, a także przedstawiciele organizacji branżowych i w sprzyjającej atmosferze wymieniają się doświadczeniami. Pierwszy dzień targów przeznaczony dla branży jest okazją, aby pozyskać nowych partnerów i poszukać inspiracji do urozmaicenia portfolio usług. Poza tym dbamy także o atrakcje, które w pozostałe dni przyciągną indywidualnych odwiedzających. W ten sposób zapewniamy frekwencję klientów na stoiskach wystawców.”

Jak co roku wśród wystawców znajdą się różnorodne podmioty. Ponad 20 państw reprezentowanych będzie przez narodowe organizacje. Wśród nich będą m.in.: Słowacja, Malta, Włochy, Słowenia, Gruzja, Czarnogóra, a z pozaeuropejskich: Palestyna – kraj partnerski tegorocznej edycji, Indie, Meksyk, Sri Lanka, Malezja, Dominikana, Filipiny, Tunezja, Egipt i Maroko. Do tej pory zgłosiło się ponad 80 touroperatorów z różnych krajów, nie zabraknie też polskich i zagranicznych regionów i miast. Na TT Warsaw ofertę zaprezentują hotele, uzdrowiska, obiekty konferencyjne, spa, atrakcje turystyczne, przewoźnicy, ubezpieczyciele oraz firmy zapewniające rozwiązania z zakresu nowych technologii dla turystyki.
W programie merytorycznym targów przewidziane są konferencje, warsztaty i prezentacje. Stowarzyszenie „Konferencje i Kongresy w Polsce” poprowadzi seminarium pt. „5 innowacyjnych propozycji wyjazdów firmowych i grupowych”. Przedstawione zostaną rekomendacje dotyczące kierunków wyjazdów, a także nowe technologie dla branży, przewidziany jest też czas na networking.
Polska Organizacja Turystyczna będzie gospodarzem spotkania eksperckiego pt. „Czy turystyka rowerowa może być polskim markowym produktem turystycznym?”. W jego trakcie omówione zostaną działania podejmowane przez POT w zakresie rozwoju turystyki rowerowej w naszym kraju oraz szlaki Greenways w Polsce i na świecie. Z kolei szlak GreenVelo zostanie zaprezentowany jako przykład dobrych praktyk. Odbędzie się również dyskusja panelowa o wspólnych działaniach na rzecz rozwoju turystyki rowerowej.

Kolejna propozycja dotyczyć będzie zagadnień finansowych. Polska Iza Turystyki zaprasza na konferencję dotyczącą podatku VAT w branży turystycznej. Eksperci od prawa podatkowego odniosą się do podstawowych problemów branży turystycznej w tym zakresie, szczegółowo omówią kwestie związane z VAT w biurach podróży, ryzyka podatkowe w hotelarstwie i gastronomii, a także rozliczanie podatku VAT przez agentów turystycznych.

Zupełnie inna tematyka prezentowana będzie przez niemiecką firmę Travelick, która przybliży Berlin oraz Tropical Islands jako interesujące kierunki dla turystyki biznesowej oraz wyjazdów typu incentive. Podkreślany będzie ekologiczny aspekt tego typu wyjazdów, czyli tzw. Green Meetings. Poza tym przedstawiciele organizacji narodowych Dominikany i Rumunii dokonają prezentacji potencjału swoich krajów. Nowością tegorocznej edycji będzie spotkanie Travel Massive, polskiego oddziału międzynarodowej organizacji networkingowej skupiającej osoby związane zawodowo z turystyką. Podczas targów swoją premierę będzie miała międzynarodowa platforma internetowa Timeonflight.com.