TT-Line dodaje szwedzki port Karlshamn do swojej siatki połączeń promowych

fot. archiwum TT-Line

TT-Line dodaje do oferty połączeń promowych dodatkowy port w Szwecji. Od kwietnia 2023 r. port Karlshamn w południowej Szwecji zostaje zintegrowany z siatką połączeń promowych oferowanych przez armatora.

Od kwietna 2023 r. TT-Line będzie oferować dodatkowe połączenie promowe ze szwedzkiego Karlshamn do litewskiego portu Kłajpeda do sześciu razy w tygodniu. Czas przeprawy z portu Karlshamn do Kłajpedy wyniesie około 13 godzin.

Dzięki zwiększonej zdolności przewozowej floty TT-Line oraz zwiększonej częstotliwości rejsów, TT-Line może zaoferować jeszcze większą elastyczność nie tylko podróżującym pasażerom do i z krajów bałtyckich, ale także swoim klientom frachtowym łącząc Karlshamn nie tylko z Kłajpedą, ale także z Travemünde, Rostockiem i Świnoujściem na kontynencie.

W dalszym ciągu będzie obsługiwana również trasa między Trelleborgiem a Kłajpedą.

„Poprzez włączenie portu Karlshamn do naszej siatki połączeń, chcemy szczególnie promować transport do i z Kłajpedy. Tym samym oferujemy klientom ze środkowej i wschodniej Szwecji bardziej dogodne połączenie z krajami bałtyckimi” – powiedział Bernhard J. Termühlen, dyrektor zarządzający TT-Line.

TT-Line wzmacnia w ten sposób korytarz transportowy pomiędzy Skandynawią a krajami bałtyckimi. Port Karlshamn w południowo-wschodniej prowincji Blekinge jest jednym z największych portów w południowo-wschodniej Szwecji.

„W zeszłym tygodniu drugi Green Ship TT-Line, Peter Pan, pomyślnie wszedł do eksploatacji i jego pierwsze zawinięcie do Świnoujścia jest planowane na dzień 19.02.2023 r. Dzięki zwiększonym zdolnościom przewozowym i coraz bardziej przyjaznej dla środowiska flocie cieszymy się, że możemy świętować kolejny kamień milowy w tym roku” – mówi Aneta Wencel,  dyrektor TT-Line Polska.

TT-Line zwiększa potencjał przewozowy z drugą jednostką Green Ship Peter Pan