Travelist: boom na hotele w Polsce

W ubiegłym tygodniu liczba transakcji na Travelist.pl osiągnęła poziom z lipca – szczytu sprzedaży w sezonie letnim – i jednocześnie o 60 proc. wyższy niż w analogicznym okresie 2020 roku. W ostatnim tygodniu (pierwszym tygodniu lutego) portal Travelist.pl odnotował wzrost liczby wejść na stronę o 123 proc. w porównaniu z ostatnim tygodniem stycznia.

Liczba wejść na stronę wzrosła o 21 proc. w porównaniu z analogicznym okresem 2019 roku i była niższa o 20 proc. mniej niż tok temu.
Liczba wejść zaczęła wzrastać już w połowie tygodnia, kiedy zaczęły pojawiać się przecieki dotyczące planowanego otwarcia hoteli.
Liczba transakcji osiągnęła poziom z lipca – szczytu sprzedaży w sezonie letnim – i jednocześnie o 60 proc. wyższy niż w analogicznym okresie 2020 roku.

Warto podkreślić, że ok. 80 proc. transakcji z ubiegłego tygodnia zostało zawarte w weekend, po decyzji o otwarciu hoteli.
Wartość średniej rezerwacji tegorocznej jest wyższa od ubiegłorocznej mniej więcej o 200 zł.
Obroty Travelist na początku lutego są na poziomie z zeszłego roku, ale obroty pierwszego weekendu lutego są o kilkadziesiąt proc. wyższe od tych z pierwszego weekendu 2020 roku.

Tomasz Piszczako, Prezes Zarządu Travelist.pl, w wypowiedzi dla portalu WaszaTurystyka.pl, skomentował: “Podsumowując weekend oraz patrząc na to, jak rozpoczął się dzisiejszy dzień przewidujemy, że wzmożony popyt utrzyma się przez najbliższy czas i potrwa co najmniej do drugiego tygodnia ogłoszonego przez rząd „warunkowego okresu”. Spodziewamy się, że im bliżej jego końca tym bardziej rosnąć będzie niepewność, dlatego kluczowe będzie szybkie ogłoszenie przez rząd decyzji dot. dalszych restrykcji.

Wszyscy czekaliśmy na ten moment, cała branża ale też klienci – co pokazał nam ostatni weekend. Za 5 dni znowu spotkamy się w najlepszych hotelach w Polsce, a dziś zabieramy się do pracy aby wszystkie strony rynku turystycznego osiągnęły w najbliższym czasie swoje cele.

Obecnie skupiamy się na tym, aby jak największa liczba klientów zdołała zarezerwować jakościowe pobyty w najlepszych hotelach i skorzystać z ostatków zimy oraz super warunków narciarskich jakie mamy w Polsce. Partnerom hotelowym jak zwykle pomagamy w ekspresowym tempie zapełnić obłożenie tak, aby w dniu 12 lutego, przyjmując pierwszych gości, mieli poczucie że nadszedł okres odrabiania strat z ostatnich kilku miesięcy.”

 

 

Adam Gąsior

Redaktor naczelny portalu branżowego WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center