Tour Salon po raz pierwszy wiosną

archiwum Tour Salon

27. edycja Targów Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON 2016 odbędzie się Tw nowym terminie (12-14 lutego 2016), dzięki temu zwiedzający zapoznają się z najlepszymi ofertami wyjazdów, gotowymi katalogami, czy też nowymi produktami turystycznymi tuż przed okresem wyjazdów Wielkanocnych, na majówkę, czy też upragnione wakacje – lato 2016.

Do tej pory zwiedzający targi mogli zapoznać się z szeroką ofertą, zwyczajami i kulturą Regionu Partnerskiego. W tym roku po raz pierwszy został utworzony tytuł Miasta Partnerskiego targów, którym został Poznań. Poznański akcent odnajdziemy na TOUR SALONIE również w formule Partnera Organizacyjnego targów. Po raz drugi z rzędu jest nim Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna.

Ważnym wydarzeniem będzie międzynarodowa konferencja dot. turystyki rowerowej, zatytułowana ,,Pora na rowery! Czy turystyka rowerowa może stać się markowym produktem turystycznym w Polsce?”. Jej uczestnicy poznają m.in. najlepsze przykłady rozwoju turystyki rowerowej z Czech i ale również pochylą się nad przykładami z Polski. Organizatorem konferencji są Międzynarodowe Targi Poznańskie oraz Polska Organizacja Turystyczna.
Dla agentów turystycznych i biur podróży przygotowano bezpłatne warsztaty zatytułowane „Dlaczego Twoje biuro podróży gubi klientów?”. Podczas spotkania uczestnicy poznają najnowsze trendy w ściąganiu klientów do biur podróży oraz efektywne metody angażowania klienta w proces dokonywania zakupów. Podczas jednego z warsztatów omawiany będzie punkt widzenia klienta i jego sposób postrzegania przestrzeni biura podróży w kontekście decyzji zakupowych oraz procesów myślowych, jakie zachodzą w jego głowie. Nie zabraknie również tematu aranżacji i urządzenia biura podróży, ponieważ ten czynnik wpływa na zachowanie klienta i zwiększenie sprzedaży. Ponadto podczas warsztatów uczestnicy nauczą się tworzyć skuteczne oferty, e-maile oraz jak stosować videomarketing do pozyskania nowych klientów dla swojego biura podróży.

Tematem przewodnim 4. edycji konferencji „Turystyka kulinarna – Polski HIT”, będzie: „Jak uczynić z restauracji ambasadę smaku miasta, regionu, kraju – czyli jak przyciągnąć i co zaoferować turyście w restauracji”.
Również po raz drugi odbędzie się TOUR SALON Blog Meeting – spotkanie z blogerami podróżniczymi. Specjaliści będą również rozmawiać o turystyce ściśle dopasowanej do Klienta, uwzględniającej stworzenie jego indywidualnego, psychofizycznego profilu podczas Travel Massive.
Tradycyjnie organizatorzy zadbali o transport na targi dla klientów biznesowych.
W piątek 12 lutego z Warszawy, Krakowa, Katowic, Łodzi oraz Wrocławia wyjadą wyczarterowane autokary, które za symboliczną kwotę dowiozą uczestników prosto pod targowe hale.

Wśród regionalnych ciekawostek znajdziemy informacje o niedługo otwieranym Muzeum Polskiej Piosenki z Opola, Szlak Piastowski łączący województwa, Smaki ze Śląska i nie tylko, dźwięki Chopina, wspólne pieczenie toruńskiego piernika, a także strefę Polskiej Organizacji Turystycznej itd.
Wielbiciele podróży zagranicznych znajdą na targach m.in. propozycje organizacji turystycznych, biur podróży, czy też hoteli z Niemiec, Włoch, Rumunii, Węgier, Maroka, Indii, Filipin, Czech, Gruzji, Indonezji, czy Dominikany. Po raz pierwszy na TOUR SALONIE kupimy gotowe wycieczki na tzw. giełdzie turystycznej.
Już po raz czwarty targom towarzyszyć będzie Festiwal Podróżniczy „Śladami Marzeń”, który stworzy niepowtarzalną okazję zobaczenia regionów świata uchwyconych na fotografiach i wysłuchania historii z podróży z najdalszych krańców globu (19 prelekcji).
Dla osób lubiących aktywne spędzanie czasu, po raz pierwszy na TOUR SALONIE dzięki współpracy z Poznańskimi Ośrodkami Sportu i Rekreacji (POSiR) powstanie dla najmłodszych Strefa Urwisa, do której zapraszają Biuro Podróży i Turystyki ALMATUR oraz firma COCODRILLO, a także Winter Active Run, czyli pierwszy w Polsce tor przeszkód imitujący warunki naturalne. Zwycięży ten, kto przejdzie przez rury, przeczołga się pod przeszkodami, czy też rozładuje duże auto. W piątek o puchar prezesa MTP i dyrektora POSIR rywalizować będą szkoły, na sobotę zaplanowano biegi przełajowe i zawody indywidualne, a w niedziele z okazji walentynek tor przeszkód będą pokonywać pary. Na najmłodszych w weekend będą czekały różne niespodzianki.
www.tour-salon.pl