To będą rekordowe targi World Travel Show

AG

Najbliższa edycja targów turystycznych World Travel Show w Nadarzynie zgromadzi ponad 1000 wystawców, w tym ponad 300 zagranicznych. Wśród wystawców krajowych będzie reprezentowanych między innymi 14 województw. Krajem partnerskim są Indie.

IV targi World Travel Show odbędą się w dniach 18 do 20 października 2019 roku w Centrum Targowo-Kongresowym Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie pod Warszawą.

Prezes Ptak Warsaw Expo Tomasz Szypuła, powiedział podczas konferencji prasowej: „Ponad tysiąc wystawców i powierzchnia im udostępniona sprawiają, że nasza impreza jest największą tego typu w Europie Centralnej i czwartą co do wielkości w całej Europie.
Jestem pewien,że wśród wystawców zagranicznych będą tacy, którzy nie tylko będą namawiać gości do odwiedzenia ich krajów, ale sami podpiszą kontrakty z polskimi firmami i będą przywozić turystów do Polski. Nie tylko do tych najbardziej oczywistych miejsc, alei do tych bardzo mało znanych. Stawiamy na promocję Polski i cieszy nas, że wystawcy krajowi coraz chętniej się u nas wystawiają.
Mamy nadzieję, że za dwa, trzy lata będziemy mogli powiedzieć, że nasza impreza jest drugą – po ITB w Berlinie – najważniejszą i największą w Europie.”

Renata Nowel. dyrektor projektu w Ptak Warsaw Expo, dodała: „Targi rozwijają się niezwykle dynamicznie. W tym roku będziemy gościć ponad tysiąc wystawców, ponad 300 z nich to wystawcy zagraniczni. Krajem partnerskim są Indie a partnerem krajowym – województwo łódzkie,które w tym roku obchodzi 100-lecie powstania. Ponad 100 podróżników będzie się prezentować na sześciu scenach. Dla branży turystycznej organizujemy ponad 25 konferencji, paneli i szkoleń.
Targi to także Warszawski Salon Jachtowy- w tym roku prezentowanych będzie 150 jednostek jachtowych oraz Camper&Caravan Show – spodziewamy się ponad 200 camperów.
Goście będą więc mieli co pooglądać przez trzy dni , ale i posmakować różnorodnych kuchni i napojów.”

Michał Wysocki z działu handlowego Ambasady Indii, podkreślił: „Od kilku lat obserwujemy wzrost zainteresowania Polaków wyjazdami do Azji. Indii brakowało do tej pory na liście najchętniej odwiedzanych krajów, ale jest okazja, by to zmienić. Ostatnio zostało uruchomione połączenie lotnicze między Polską a Indiami i postanowiliśmy się zaprezentować na największych targach turystycznych w Polsce. Na stoisku nie tylko zaprezentujemy największe atrakcje Indii, ale też sześć organizacji turystycznych będzie przedstawiać konkretne oferty dla zainteresowanych polskich biur podróży. Liczmy, że odwiedzający nasze stoisko przekonają się, że nie ma jednych Indii, że są różnorodne i że prawdziwe jest hasło „Incredible India”.”

O wspomnianym połączeniu bezpośrednim z Warszawy do Dehli mówił także Krzysztof Moczulski, dyrektor biura produktu w Polskich Liniach Lotniczych LOT. Przypomniał, że to drugie podejście narodowego przewoźnika do tego kierunku. Poprzednio samoloty latały do Dehli przez Taszkient w latach 1985 – 1991. Podkreślił, że połączenie obecne jest korzystne zarówno dla pasażerów biznesowych,jak i turystów. Samoloty z polski wylatują po godzinie 23, by po siedmiu godzinach (czas na sen) wylądować Indiach.”

Konferencję prasową organizatorów targów World Travel Show, wzbogaciła obecność kilku – spośród ponad setki – podróżniczek. Między innymi Martyna Wojciechowska i Nela Reporterka zapowiedziały, co przygotowały dla targowych gości. Będą też niespodzianki.

Patronem medialnym jest portal WaszaTurystyka.pl.