Tel Awiw – Gay Pride i festiwal filmów o tematyce LGBT

archiwum GoIsrael

Tel Awiw zyskał opinię miasta najbardziej przyjaznego społeczności LGBT na świecie. Imprezy, które są afirmacją wolności i tolerancji dla osób o różnej orientacji seksualnej, rozpoczną się już 9 czerwca, a ich kulminacją jest słynna „Parada dumy” – 14 czerwca.

Jej początek jest planowany na 10 rano w Parku Gan Meir, uważanym za centrum społeczności LGBT, potem skieruje się na północ, mijając ulice Bograshov i Ben Yehudy. Ostatnim przystankiem jest Charles Clore Garden, w którym tysiące ludzi będzie mogło oglądać pokazy na żywo, korzystać z restauracji i barów oraz podziwiać niesamowity widok na plaże Tel Awiwu. Finałowe party na plaży Gordon potrwa od godz. 14 do późnego wieczora.

14. Międzynarodowy Festiwal Filmów LGBT odbędzie się w Tel Awiwie w dniach 5-15 czerwca. W ramach 10-dniowej imprezy zostanie zaprezentowane kino wspierające społeczność gejów, lesbijek, trans i queer. Filmy obejmują animacje, filmy dokumentalne i wiele innych.

W czasie uroczystego otwarcia festiwalu 5 czerwca odbędzie się premiera filmu Yuad’a Hadadiego pod tytułem „15 lat”, podejmującego tematykę walki z uprzedzeniami społecznymi.

7 czerwca, podczas projekcji filmu „Cookie Boys”, zaplanowano występ drag queen Sherry Wayne i Jackie Bitt. Pokazy filmowe będą odbywać się w całym mieście w różnych teatrach.

http://tlvfest.com/tlv/he/en/