Tarnowska Organizacja Turystyczna wybrała nowe władze. Marcin Pałach nadal prezesem

Podczas walnego zebrania, które odbyło się 28 czerwca, członkowie Tarnowskiej Organizacji Turystycznej wybrali nowe władze stowarzyszenia. Na stanowisko prezesa zarządu ponownie osadzono Marcina Pałacha – dyrektora Tarnowskiego Centrum Informacji.

W zarządzie pozostali też: starosta brzeski Andrzej Potępa, starosta dąbrowski Lesław Wieczorek, Elżbieta Łabędź ze Starostwa Powiatowego w Tarnowie oraz Jan Czaja z LGD Dunajec-Biała. Do zarządu wybrano również po raz pierwszy zastępcę prezydenta Tarnowa – Tadeusza Kwiatkowskiego.

Przewodniczącą Komisji Rewizyjnej została Maria Zawada-Bilik, która w Urzędzie Miasta obejmuje funkcję wicedyrektora Wydziału Komunikacji Społecznej. Jej członkami zostali wójtowie gminy Pleśnej – Józef Knapik oraz Wietrzychowic – Tomasz Banek.

Ostatnia kadencja zarządu Tarnowskiej Organizacji Turystycznej była pracowita. Sporo czasu poświęcono projektom realizowanym we współpracy z gminami i powiatami regionu “Wzrost atrakcyjności turystycznej i rekreacyjnej subregionu tarnowskiego – etap I i II” oraz “Trasy Rowerowe Pogórza EnoVelo” o łącznej wartości ponad 20 mln zł.

Stowarzyszenie zajmowało się także popularnymi wakacyjnymi spacerami po Tarnowie i regionie. Na szczególną uwagę zasługuje ich marka EnoTarnowskie, która w 2019 roku została doceniona przez Polską Organizację Turystyczną i otrzymała certyfikat „Najlepszy Produkt Turystyczny”, a w 2022 roku Ministerstwo Sportu i Turystyki nadało jej tytuł „Polska Marka Turystyczna”.

Przed zarządem sporo pracy. W tym będą zajmować się projektami związanymi z rozbudową infrastruktury rowerowej w regionie oraz EnoTarnowskim.

Pod koniec czerwca wybrano również nowe władze Małopolskiej Organizacji Turystycznej. Na stanowisku prezesa pozostał Grzegorz Biedroń, a członkiem zarządu na kolejną kadencję ponownie wybrany został Marcin Pałach z TCI.