Tajlandia – ponad 2,6 mln turystów w styczniu

W pierwszym miesiącu 2015 roku, Tajlandię odwiedziło 2,65 mln turystów zagranicznych, co oznacza wzrost w porównaniu ze styczniem 2013 roku o 15,9 proc. Przychody z turystyki w styczniu tego roku wyniosły 120 mld batów, co z kolei oznacza wzrost w porównaniu z pierwszym miesiącem 2013 roku o 12,7 proc.
Te wyniki optymistycznie nastrajają i ministerstwo turystyki Tajlandii spodziewa się równie wysokich wzrostów w całym pierwszym kwartale tego roku. Spodziewana jest zwłaszcza duża liczba gości z Chin, gdzie zacznie się niedługo noworoczny sezon urlopowy i gdzie trwa moda na wyjazdy właśnie do Tajlandii.

H.E. Kobkarn Wattanavrangkul, minister turystyki i sportu, powiedział: „Bardzo dobre wyniki styczniowe przypisujemy wzrostowi liczby pasażerów na naszych międzynarodowych lotniskach oraz wzrostowi liczby turystów z Chin, które są dla nas najważniejszym i największym rynkiem. Spodziewamy się, że trend wzrostowy zostanie utrzymany w pierwszym kwartale, zwłaszcza w lutym – nadchodzi Księżycowy Nowy Rok w Chinach, czas tradycyjnych urlopów.”