Sun & Snow zwiększa liczbę apartamentów. Obsługuje ich 2,5 tys.

Firma Sun & Snow, która zarządza wynajmem apartamentów w przeszło 40 miejscowościach wypoczynkowych oraz polskich miastach, zwiększyła liczbę obsługiwanych apartamentów do blisko 2,5 tys. W ostatnich sześciu miesiącach firma pozyskała ponad 400 nowych apartamentów wypoczynkowych. Wśród nowych obiektów w ofercie Sun & Snow pojawiły się m.in. cztery nowe lokalizacje w Warszawie i obiekty na mazurach.

Pozyskanie nowych apartamentów do obsługi w Warszawie, Sun & Snow zapowiadało już od jakiegoś czasu. Firma prowadziła też działania zmierzające do pozyskania apartamentów w mniejszych miejscowościach i kurortach, w zasięgu już istniejących biur lokalnych.

System rezerwacyjny i zarządzanie apartamentami

„Impulsem, który pozwolił nam zwiększyć obecnie liczbę obsługiwanych apartamentów i poszerzyć ofertę jest wdrożenie nowego systemu checkingowego Click & Stay. Najważniejszą zmianą dla gości jest oczywiście w tym przypadku check-in online, choć zakres zmian jest znacznie szerszy” – mówi Aleksandra Mokrogulska, dyrektorka biura projektów w Sun & Snow.

Sun & Snow od kilku lat buduje własny system rezerwacyjny, który dziś generuje większość rezerwacji dla właścicieli apartamentów obsługiwanych przez firmę. Dodatkowo dysponuje autorskim systemem do obsługi apartamentów. Korzystając z niego, właściciele mogą sprawdzić aktualny poziom rezerwacji, skorzystać ze statystyk i ustawień wykorzystywanych w marketingu danej lokalizacji.

Wkrótce kolejne miasta

„Właściciel apartamentu może samodzielnie zdecydować, czy chce, by wynajem jego apartamentu był oferowany w promocyjnej cenie, lub poprzez rezerwacyjne serwisy zewnętrzne, których poziom prowizji jest często bardzo znaczący. Nie pobieramy dodatkowych opłat za rezerwacje spływające z naszych własnych kanałów, czy też za drobne naprawy, czy konserwacje dokonywane w apartamentach. To wszystko powoduje, że obecnie mamy po kilkadziesiąt, kilkanaście nowych umów podpisywanych tygodniowo, które dotyczą nowych apartamentów w naszej sieci” – dodaje Bartłomiej Majdak, dyrektor ds. kluczowych klientów w Sun & Snow.

Jak zapowiada Sun & Snow, to nie koniec planów związanych z pozyskaniem nowych apartamentów, które mają być dostępne w ramach sieci w najbliższych miesiącach. Z jednej strony firma zacieśnia współpracę z deweloperami, którym może zaoferować pakiet usług związanych z obsługą apartamentów wypoczynkowych, poprzez doradztwo czy wsparcie sprzedaży. Z drugiej zaś, tworzy sieć sprzedawców, których zadaniem jest pozyskanie apartamentów, które funkcjonują już na rynku. Działania te mają w pierwszej kolejności objąć Warszawę i pozostałe duże miasta, w których oferta operatora nie była dostępna, takich jak Wrocław, Toruń czy Poznań.