Sun & Snow: u nas popracujesz zdalnie

Firma Sun & Snow, która zarządza wynajmem ponad 2 tys. apartamentów w przeszło 30 miejscowościach wypoczynkowych oraz miastach w Polsce, wydzieliła ze swojej oferty lokale, w których możliwe jest łączenie pracy zdalnej z wypoczynkiem. Największą liczbą tego typu obiektów Sun & Snow dysponuje obecnie w Gdańsku.

To przede wszystkim odpowiedź, na zapotrzebowanie, jakie zgłaszają firmy poszukujące nowych rozwiązań w zakresie benefitów dla swoich pracowników.

Mariola Skorupa, Product Manager w Sun & Snow, powiedziała: „Najnowsze badania wskazują jednoznacznie, że w kwestii świadczeń pozapłacowych czekają nas zmiany – zgodne z oczekiwaniami pracowników. Nadal jednym z najważniejszych bonusów, których chcą pracownicy są świadczenia związane z opieką zdrowotną. Jednak już na drugim i trzecim miejscu znalazły się takie pozycje, jak bony podarunkowe i okolicznościowe oraz możliwość pracy zdalnej. Ten trend staje się bardziej zauważalny i w ostatnim czasie mamy coraz więcej zapytań z działów HR, które szukają alternatywy dla dotychczasowych benefitów, takich jak choćby karta sportowa, która traci na znaczeniu.”

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez HRK, dotyczącego benefitów związanych z czasem pracy, aż 68 proc. pracowników oczekuje obecnie możliwości pracy hybrydowej, a 63 proc., chciałoby wprowadzenia ruchomego czasu pracy, przy zachowaniu 8-godzinnego dnia pracy. Aż 60 proc. uczestników badania, pracowało właśnie w modelu hybrydowym, a docelowo chciałoby w nim pracować aż 78 proc. pracowników.

„Workation wpisuje się w powyższy trend. Jednocześnie ten rodzaj benefitu wpływa pozytywnie na zdrowie i efektywność pracowników, może zmniejszyć efekty wypalenia zawodowego i przyczynić się do zachowania równowagi między życiem zawodowym a prywatnym” – dodaje Mariola Skorupa.

Firma Sun & Snow począwszy od listopada wprowadziła w swojej ofercie zmiany, które mają ułatwić organizację wyjazdów wpisujących się w trend workation. Z oferty zostały wydzielone apartamenty, które umożliwiają pracę zdalną. Są one wyposażone w wygodne, ergonomiczne miejsce do pracy i oczywiście posiadają odpowiednie paramenty dotyczące połączenia internetowego. W programie pilotażowym wydzielono około 100 takich apartamentów w całej Polsce.

Mariola Skorupa podkreśliła: „Pracujemy z właścicielami apartamentów nad tym, by takich lokali w naszej ofercie było w najbliższym czasie znacznie więcej. Nasz dział rezerwacji posiada dokładne dane dotyczące bazy tych apartamentów i pomaga zaplanować taki wyjazd osobom, które chcą łączyć pracę z wypoczynkiem. Widzimy, że coraz więcej firm umożliwia swoim pracownikom wyjazdy do kurortów, gdzie przez kilkanaście dni pracują zdalnie, a po godzinach pracy mają możliwość skorzystania z atrakcji turystycznych.”