Sun & Snow: popularność wakacyjnych miejscowości na długi weekend czerwcowy wzrosła o 80 proc.

fot. materiały prasowe Sun&Snow

Sun & Snow, firma zajmująca się wynajmem apartamentów w polskich miejscowościach wypoczynkowych, odnotowała wzrost popytu podczas długiego weekendu czerwcowego. Liczba rezerwacji i pobytów w apartamentach zarządzanych przez firmę wzrosła o 80 proc. w porównaniu z poprzednim rokiem. Krynica Morska, Międzyzdroje, Świeradów Zdrój i Polanica Zdrój okazały się najpopularniejszymi kierunkami.  

Liczba wyjazdów do apartamentów zarządzanych przez spółkę w dniach 8-11 czerwca wzrosła w porównaniu z rokiem ubiegłym nawet o 80 proc.

„W tym roku podczas wysokiego sezonu letniego wpływ bonu turystycznego na poziom rezerwacji nie będzie już tak odczuwalny jak rok wcześniej, jednak wyniki długiego czerwcowego weekendu skłaniają nas do ostrożnego optymizmu. Od kilku sezonów obserwujemy także kurczenie się okienka rezerwacyjnego przed wysokim sezonem. Czekamy z rezerwacjami niemal do kilku-kilkunastu dni przed wyjazdem, przez co stawianie długofalowych prognoz na sezon letni, obecnie będzie obarczone dość dużym ryzykiem” – mówi Mariola Skorupa, dyrektor sprzedaży i marketingu w Sun & Snow.

Jak wynika z danych Sun & Snow spośród kurortów nadmorskich największą popularnością cieszyły się Krynica Morska, Międzyzdroje, Kołobrzeg, Świnoujście i Władysławowo. Więcej niż rok wcześniej pojawiło się również podróżnych w Trójmieście. Z kolei w górach najpopularniejsze były apartamenty w Polanicy Zdroju oraz Świeradowie Zdroju.

Sun & Snow: coraz więcej zagranicznych gości w apartamentach wypoczynkowych

Weronika Szabelewska

Zastępczyni Redaktorki Naczelnej


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center