Sun & Snow: coraz więcej zagranicznych gości w apartamentach wypoczynkowych

fot. archiwum Sun & Snow

Liczba gości zagranicznych korzystających z apartamentów wypoczynkowych ciągle rośnie. Z danych Sun & Snow wynika, że takie rezerwacje mogą stanowić w tym roku ponad 20 proc. wszystkich odwiedzin w stosunku do 13 proc. zanotowanych w 2021 roku.

Od kilku lat eksperci z Sun & Snow prowadzą statystykę dotyczącą kraju pochodzenia swoich klientów. O ile odsetek rezerwacji zagranicznych w wysokim sezonie letnim w poprzednich latach nie przekraczał 10 proc., to w tym roku widać trend, który charakteryzuje się większą aktywnością turystów spoza Polski. Największą taką grupę stanowią obecnie osoby z Niemiec.

Dane za 2022 pokazują znaczny wzrost przyjazdów zagranicznych gości. W ubiegłym roku stanowiły one roku 21 proc. ogólnej liczby rezerwacji, podczas gdy w 2021 było to 13 proc.

„Obecnie jest jeszcze bardzo wcześnie, jednak widać tu wyraźną różnicę między podejściem osób mieszkających w Polsce, które wstrzymują się z decyzjami, a gośćmi zagranicznymi, którzy rezerwują wybrane lokalizacje i terminy ze znacznym wyprzedzeniem. Jeśli ten trend się utrzyma, najciekawsze lokalizacje z naszej oferty mogą być wkrótce niedostępne na wakacje, a udział turystów zagranicznych może znacząco przekroczyć 20 proc. wszystkich pobytów” – mówi Marcin Dumania, prezes w Sun & Snow.

Jak wynika z analizy Sun & Snow obecnie rezerwacje zagraniczne stanowią 15 proc. wszystkich wykupionych pobytów na lipiec i sierpień w tym roku. Biorąc pod uwagę tylko rezerwacje realizowane przez Booking.com, udział ten wzrasta do 31 proc. Dla porównania rezerwacje zagraniczne w 2022 stanowiły 10 proc. całej sprzedanej oferty Sun & Snow na sezon letni, zaś w całym roku sięgnęły 21 proc. Istotnym faktem jest to, że znaczny wzrost liczby rezerwacji zagranicznych dotyczący wysokiego sezonu letniego.

„Widać wyraźny trend pokazujący, że z roku na rok przybywa nam rezerwacji zagranicznych. Na pewno wpływa na to słaba złotówka, przez co wypoczynek w Polsce dla gości z zagranicznych jest dużo tańszy od oferty krajowej” – dodaje Marcin Dumania z Sun & Snow.

Sun & Snow wprowadza szybsze rezerwacje z nową usługą Click & Stay

Weronika Szabelewska

Zastępczyni Redaktorki Naczelnej


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center