Strona internetowa LOT najlepsza

LOT zwyciężył w prestiżowym konkursie „Best in Cloud” organizowanym przez magazyn Computerworld. Komisja doceniła innowacyjne i efektywne zastosowanie najnowocześniejszych technologii informatycznych przy budowie strony internetowej przewoźnika lot.com wraz z jej wersją mobilną oraz aplikacji mobilnych LOT Mobile na smartfony i tablety (Android i iOS).

LOT jest jedną z pierwszych linii lotniczych na świecie, które zastosowały pełną technologię tzw. Cloud Computing na tak dużą skalę. Nowa odsłona strony lot.com i pakiet usług w ramach LOT Mobile (mobilny lot.com i aplikacje mobilne na smartfony i tablety) ułatwiają pasażerom dostęp do informacji, wpływają na poprawę szybkości i sprawności przesyłania danych, nawet przy znacznej liczbie użytkowników.
Arkadiusz Gawryluk, kierownik ds. e-commerce w PLL LOT S.A. powiedziała: „Tworząc nowe rozwiązania mobilne, zależało nam, by informacje o naszych ofertach specjalnych były dostępne „zawsze i wszędzie”, za pomocą urządzeń mobilnych”.
Z kolei Krzysztof Jarosz, dyrektor biura informatyki w PLL LOT S.A. dodał: „To rozwiązanie daje wiele korzyści naszym pasażerom. Teraz w każdej chwili i z każdego miejsca mogą oni m.in. zaplanować podróż sprawdzając rozkład lotów, zarezerwować bilet, odprawić się na rejs i sprawdzić status swojego lotu. I to wszystko wygodnie i szybko – niezależnie od tego jak wielu użytkowników robi to w jednym czasie.
Aplikacje LOT-u można pobierać bezpłatnie z dwóch źródeł: AppStore i GooglePlay. Użytkownicy mogą logować się na lot.com używając swoich danych z kont na Facebook’u, Linkedin czy Google+. Wprowadzono także bardziej restrykcyjne zasady logowania do serwisu,
co gwarantuje silną ochronę danych osobowych.