Strategia PLL LOT na lata 2024-2028. “Chcemy być liderem zmian w światowym lotnictwie”

Michał Fijoł, prezes PLL LOT
Michał Fijoł, prezes PLL LOT / fot. materiały prasowe

5 października 2023 narodowy przewoźnik zaprezentował kierunki rozwoju na lata 2024 – 2028. Polskie Linie Lotnicze LOT zapowiadają nabycie większej liczby nowoczesnych samolotów, otwarcie nowych połączeń do atrakcyjnych miejsc. Zamierzają też zrealizować cele środowiskowe i społeczne.

“Ważne, z kim podróżujesz. Bo dobry partner w podróży to bezpieczeństwo, komfort i gwarancja powodzenia planów. PLL LOT od blisko 95 lat są właśnie takim partnerem: solidnym i ważnym dla kolejnych pokoleń Polaków. Strategia, którą dziś zaprezentowaliśmy jest obietnicą na następne dziesięciolecia. Światowe lotnictwo zmienia się na naszych oczach, a my będziemy jednym z liderów tej zmiany” – mówi Michał Fijoł, prezes zarządu PLL LOT.

Kolejne inwestycje na Okęciu

W siatce połączeń PLL LOT pojawi się blisko 20 nowych kierunków rozkładowych, zarówno średniego, jak i dalszego zasięgu. Narodowy przewoźnik planuje także inwestycje na lotniskach: przebudowany i odświeżony będzie Business Lounge Polonez w Warszawie oraz uruchomiony zostanie salonik biznesowy w Chicago.

W ramach odpowiedzialności społecznej PLL LOT skupią się na transformacji w zakresie zrównoważonego rozwoju oraz współpracy ze środowiskiem naukowo-akademickim, światem biznesu i wsparciem rozwoju rynku turystycznego.

“Chciałbym bardzo podziękować całemu zespołowi, naszej LOT-owskiej rodzinie, za niezwykłe zaangażowanie w przygotowanie planu na najbliższe lata. Wierzę, że realizacja strategii przygotuje Polskie Linie Lotnicze LOT na drugie stulecie działalności” – dodał Michał Fijoł.