Stena Line: wspierajcie organizację humanitarną Mercy Ships

archiwum Stena Line

1 września operator promowy Stena Line rozpoczął akcję Coffee Campaign, której celem jest wsparcie organizacji charytatywnej Mercy Ships w ich staraniach o zapewnienie bezpłatnej opieki zdrowotnej dla wszystkich potrzebujących w krajach rozwijających się.

Coffee Campaign ma zachęcić Klientów Stena Line do zakupu kawy lub herbaty w specjalnym kubku Mercy Ships. Z każdego zakupionego kubka Stena Line przekaże 20 pensów na rzecz organizacji humanitarnej Mercy Ships.

Niclas Mårtensson, dyrektor zarządzający koncernu Stena Line, powiedział: „Każdego roku na naszych statkach sprzedajemy 1 milion filiżanek kawy lub herbaty. Uważamy, że zakup tych gorących napoi w kubku Mercy Ships, to prosty i skuteczny sposób, abyśmy mogli wraz z naszymi Klientami wesprzeć organizację Mercy Ships.”

Międzynarodowa organizacja humanitarna Mercy Ships i Stena Line nawiązały współpracę w lutym br. Jej celem jest szerzenie wiedzy o tej organizacji, upowszechnienie wolontariatu oraz wsparcie finansowe Mercy Ships – zarówno przez Stena Line, podróżnych, jak również partnerów biznesowych szwedzkiego koncernu.

Niclas Mårtensson dodał: „Troska to jedna z wartości, którą Stena Line się kieruje, w efekcie oznacza to pracę nad zrównoważonym rozwojem, ale dla nas to nie tylko inicjatywy ekologiczne. Współpraca z Mercy Ships staje się teraz ważną częścią tej pracy i daje nam wspaniałą okazję do angażowania naszych pracowników, klientów i partnerów, aby wspólnie zmieniać świat.”

Pod koniec stycznia Niclas Mårtensson, dyrektor zarządzający koncernu Stena Line, odwiedził stojący przy kei w Kodonu (Benin) statek-szpital Africa Mercy. Po tej wizycie był pod ogromnym wrażeniem tego jak wygląda praca na jego pokładzie.

Niclas Mårtensson skomentował: „Wolontariusze z organizacji Mercy Ships, dzięki swojemu zaangażowaniu i wiedzy, przyczyniają się do zmiany. W stolicy Beninu Cotonou, gdzie wizytowaliśmy na początku tego roku, zaobserwowałem przerażający deficyt opieki zdrowotnej. Był tam tylko jeden lekarz na 17 000 mieszkańców. Od połowy sierpnia, statek Africa Mercy był w Kamerunie. Jeśli nie zobaczy się tego na własne oczy i nie pochodzi się z kraju, w którym opieka medyczna jest uznawana za pewnik, to trudno sobie wyobrazić skalę wyzwań, z którymi ta organizacja spotyka się na co dzień.”

Pascal Andréasson, szef marketingu szwedzkiego oddziału Mercy Ships, podsumował: „Bardzo cieszymy się ze współpracy ze Stena Line i z kampanii – Coffee Campaign, która jest kolejnym, twórczym projektem przyczyniającym się do poszerzenia wiedzy na temat naszej organizacji Mercy Ships, a także do pozyskiwania funduszy na nasze cele.”

Kampania Coffe Campaign potrwa przez dwa miesiące czyli do 31 października br.