Startuje UkraineDesk – wsparcie dla firm i mediów podróżujących do Ukrainy

fot. Flix

Flix ogłasza start UkraineDesk, czyli dedykowanego serwisu wsparcia dla firm i mediów szukających bezpiecznych i wygodnych podróży do Ukrainy. Projekt, zainicjowany w drugą rocznicę trwającej inwazji Rosji ma na celu zwiększenie świadomości międzynarodowej na temat Ukrainy oraz wzmocnienie więzi społecznych i ekonomicznych między krajami.

Od momentu rozpoczęcia inwazji Rosji w lutym 2022 roku, FlixBus aktywnie wspierał Ukrainę poprzez różnorodne inicjatywy. Spółka nie przerwała regularnych międzynarodowych połączeń i od momentu wybuchu wojny zwiększyła liczbę linii i częstotliwość kursowania czterokrotnie. Obecnie FlixBus oferuje 25 bezpośrednich linii z Ukrainy do sześciu krajów Unii Europejskiej.

„Dostrzegamy kluczową rolę, jaką odgrywają przedsiębiorstwa i media w stymulowaniu odbudowy ekonomicznej i społecznej w Ukrainie, która właśnie wkroczyła w trzeci rok wojny. UkraineDesk to nasz sposób na wsparcie odbudowy Ukrainy oraz przyspieszenie jej integracji z Unią Europejską poprzez dostarczenie niezawodnego i bezpiecznego rozwiązania dla podróży” – mówi Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBusa na rynku w Polsce, Ukrainie i krajach Bałtyckich.

UkraineDesk to m.in. platforma do rezerwacji biletów autobusowych. Usługa opiera się na wiedzy i doświadczeniu zespołu FlixBusa, który od niemal pięciu lat prowadzi operacje w Ukrainie. Dzięki temu możliwe jest dodatkowe wsparcie, obejmujące:

  • doradztwo w wyborze optymalnych tras podróży: personel FlixBusa pomoże w znalezieniu najlepszych połączeń, umożliwiając dotarcie i powrót z Ukrainy do dowolnego kraju europejskiego, przy uwzględnieniu aktualnych warunków oraz dostępnych opcji podróży;
  • ułatwienia dla dużych grup: firmy i media mogą korzystać z uproszczonej procedury rezerwacji, która umożliwia dodawanie szczegółów dotyczących pasażerów bliżej daty wyjazdu, co zapewnia większą elastyczność i wygodę;
  • profesjonalne doradztwo w zakresie podróżowania po Ukrainie: dzięki lokalnej wiedzy ekspertów FlixBus, podróżni otrzymają aktualne informacje na temat najbardziej korzystnych połączeń w miastach ukraińskich, co ułatwi planowanie i realizację podróży.

„Uruchomiliśmy dwa dedykowane adresy e-mailowe: [email protected] i [email protected], które będą obsługiwane przez nasze zespoły. Nasi pracownicy posiadają dogłębną i aktualizowaną na bieżąco wiedzę na temat optymalnych tras i opcji podróży między Ukrainą a Unią Europejską. Wierzymy, że UkraineDesk stanie się platformą łączącą ukraińskie firmy i media z ich europejskimi partnerami, która będzie wspierać współpracę międzynarodową i rozwój biznesów” – wyjaśnia Michał Leman.