Startuje sezon letni w Tatrach Wysokich na Słowacji

W najbliższy weekend w miejscowościach tatrzańskich odbędzie się symboliczne, ale uroczyste otwarcie sezonu letniego w słowackiej części Tatr Wysokich.

Lenka Maťašovská, dyrektor regionalnej organizacji ruchu turystycznego regionu Tatr Wysokich powiedziała: “Cieszę się, że sezon letni w Tatrach wreszcie się zaczyna. Podobnie jak podczas otwarcia sezonu, tak i przez cały sezon w Tatrach będzie się działo wiele ciekawego. Spodziewamy się, że w naszych górach, w sezonie letnim odniesiemy sukces i ruch turystyczny znowu się zwiększy. Liczy zwłaszcza na zwiększenie liczby turystów zagranicznych oraz rodzin z dziećmi.”

Cykl imprez otwierających sezon zaczyna się w Szczyrbskim Jeziorze w piątek 13 czerwca. Udział w symbolicznym otwarciu gór wezmą burmistrz miejscowości oraz czołowy słowacki biatlonista Paul Hurajt oraz… Posejdon, który przypłynie na łodzi po jeziorze.
Tego samego dnia wieczorem na tarasie hotelu Grandhotel Starý Smokovec odbędzie się koncert 35-osobowej orkiestry Musica Iuvenalis z Koszyc i solistów Opery z Państwowego Teatru w Koszycach.

W sobotę w górskim hotelu nad Popradzkim Stawem odbędzie uroczysta kolacja, występy muzyczne, wyścig z “krosnami” (specjalnymi stelażami drewnianymi służącymi “nosiczkowym” do wnoszenia towarów do schronisk górskich). W Podbańskich odbędzie konkurs kulinarny a w Nowym Smokowcu – festiwal muzyki Multižánrový, z udziałem muzyków z Czech i Słowacji, który tradycyjnie zamieni się w zabawę do białego rana.