Start kolejnej edycji konkursu Turystyczny Dziennikarz Roku

turystyczny dziennikarz roku

Polska Organizacja Turystyczna ogłosiła kolejną edycję konkursu “Turystyczny Dziennikarz Roku”. Jego celem jest wyróżnienie najlepszych materiałów prasowych, audycji radiowych, fotoreportaży oraz wideo powstałych w 2020 roku.

Jak podkreślają, wyróżnione zostaną materiały, które popularyzują turystykę krajową i w oryginalny sposób piszą o pięknych miejscach w naszym kraju.

Rafał Szlachta, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej, powiedział: „Polska Organizacja Turystyczna współpracuje z mediami na całym świecie, by promować Polskę jako kierunek turystyczny. Dziennikarze odgrywają ogromną rolę także na rynku krajowym. To oni pokazują Polakom, dokąd warto pojechać, popularyzują mniej znane miejsca i informują o nowych atrakcjach turystycznych. Celem konkursu Turystyczny Dziennikarz Roku jest docenienie i nagrodzenie ich prac z roku ubiegłego. Zachęcam wszystkich do udziału w trzeciej edycji. Jestem przekonany, że i tym razem materiały zainspirują nas do podróży po kraju.”

Jak co roku, prace można zgłaszać w czterech kategoriach: wideo, fotoreportaż, audycja radiowa, artykuł. Wysokość nagrody w każdej z kategorii wynosi 4 tysiące złotych.

Udział w konkursie mogą wziąć dziennikarze zarówno prasowi, radiowi, telewizyjni, jak i internetowi. Uczestnikami mogą być także fotografowie, którzy pozostają we współpracy z różnymi redakcjami. Kapituła konkursu nie będzie oceniała blogów oraz zawartych w nich wpisów.

Pracami konkursowymi mogą być artykuły opublikowane w 2020 roku w w prasie codziennej, magazynie lub w internecie, audycje wyemitowane w mijającym roku, materiał wideo opublikowany w portalu internetowym (w tym portale streamingowe i pay per view) lub w telewizji oraz fotografie, zrealizowane w ramach fotoreportaży (należy przesłać 3-6 fotografii).

Prace można nadsyłać do 26 stycznia 2021 roku. W dniach 27-29 stycznia nastąpi weryfikacja zgłoszeń. Kapituła obradować będzie w dniach 10-12 lutego a ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi w marcu 2021 roku.

dziennikarzroku.polska.travel