Stalowe rzeźby z recyklingu ponownie w Pałacu Kultury i Nauki

fot. materiały prasowe

Galeria Figur Stalowych jest interaktywną wystawą, która składa się z ponad 80 rzeźb inspirowanymi bohaterami filmów, komiksów i bajek. Znajdują się tam również legendarne samochody i motocykle w skali 1:1, tworzone przez artystów z całego świata.

Rzeźby Galerii Figur Stalowych to unikalne, ręcznie wykonywane ze stalowego złomu dzieła. Powstają z tysięcy elementów pochodzących z recyklingu. Rzemieślnicy wykonujący te eksponaty, poświęcają tysiące godzin, aby efekt końcowy zaskoczył wszystkich. Figury są jedyne w swoim rodzaju, wykonane z niesamowitą precyzją, która zaskakuje i dostarcza niezapomnianych wrażeń wszystkim zwiedzającym.

Jednocześnie wszystkie figury są wyłącznie dziełem rąk. Przy ich powstaniu twórcy nie korzystają z odlewów czy pomocy maszyn ciężkich. Ich podstawowe narzędzia to po prostu spawarka, palnik, młotek i przycinarka. Dzięki temu każda z prac jest dosłownie niepowtarzalna.

Otwierając Galerię Figur Stalowych twórcy od samego początku chcieli tworzyć miejsce, w którym kontakt ze sztuką jest nieograniczony. Gdzie zwiedzający będą mogli dotknąć każdej z figur, wsiąść do każdego pojazdu, bawić się z ulubionymi postaciami.

Unikatową kolekcję dzieł z recyklingu stalowego, można podziwiać w pałacowej Sali Ratuszowej siedem dni w tygodniu w godzinach 9.00-20.00. Cena biletu normalnego to 35 zł, a ulgowego 19 zł.