Siódemka najlepszych produktów turystycznych Mazowsza

fot. archiwum MROT

Zwycięzców konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Mazowieckiego poznaliśmy podczas uroczystości wręczenia certyfikatów w dniu 7 grudnia w Mazowieckim Teatrze Muzycznym w Warszawie w trakcie Gali „Rok w kulturze na Mazowszu” organizowanej przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Celem konkursu jest wyłonienie najbardziej atrakcyjnych, nowatorskich i przyjaznych dla turystów produktów turystycznych roku, a także wspieranie inicjatyw regionalnych i lokalnych służących rozwojowi konkurencyjnych produktów Mazowsza.

Produkty były zgłaszane przez samorządy lokalne i gospodarcze, lokalne organizacje turystyczne, instytucje i twórców produktów turystycznych, stowarzyszenia i fundacje turystyczne, prywatnych przedsiębiorców oraz organizatorów turystyki w pięciu kategoriach:

– wydarzenie cykliczne,
– pakiet usług turystycznych, impreza turystyczna,
– obiekt,
– szlak,
– miejsce, obszar.

Izabela Stelmańska, prezes Zarządu Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, powiedziała: „Od początku trwania konkursu Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna dba o wyróżnienie i promocję najlepszych produktów turystycznych w regionie. Nagrody za najlepszy produkt turystyczny województwa mazowieckiego są najlepszą rekomendacją dla turystów, aby odwiedzić każde z wyróżnionych miejsc.”

Laureatami konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Mazowieckiego 2021 r. zostali:

– Centrum Folkloru Polskiego „Karolin” – Siedziba Zespołu „Mazowsze”,
– Muzeum Domków Lalek, Gier i Zabawek w Warszawie,
– Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku,
– Muzeum Lniarstwa im. Filipa Girarda w Żyrardowie,
– Park Dolina Wkry,
– Park of Poland – Suntago Wodny Świat,
– Twierdza Modlin.

Więcej informacji o laureatach można znaleźć na stronie:
https://www.mrot.pl/category/najlepsze-produkty-turystyczne-2021/

Konkurs składa się z dwóch etapów – regionalnego i ogólnopolskiego. Etap regionalny na Mazowszu koordynuje Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna. Najlepsze mazowieckie produkty turystyczne są zgłaszane do ogólnopolskiego etapu konkursu, w którym najlepsi zostaną nagrodzeni „Certyfikatem Polskiej Organizacji Turystycznej”.

W 2021 roku ten prestiżowy certyfikat POT na poziomie ogólnopolskim otrzymała Twierdza Modlin.

Hydropolis nagrodzone Złotym Certyfikatem POT