Hydropolis nagrodzone Złotym Certyfikatem POT

Od lewej: dyrektor departamentu marketingu w POT – Magdalena Krucz, senator Maria Koc, wiceprezes MPWiK we Wrocławiu – Marcin Garcarz, dyrektorka CEE Hydropolis – Wiola Samborska, prezes POT – Rafał Szlachta/fot. AG

Kapituła XVIII edycji konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat POT 2021 zdecydowała, że Złoty Certyfikat otrzyma wrocławskie Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis.

Nagrody wręczono podczas gali w warszawskim hotelu Sofitel. Kapituła kierowała się ideą, że produkty certyfikowane mają być swoistym drogowskazem dla turystów. Dokonując wyboru oferty turystycznej chcemy być pewni, że dobrze inwestujemy nasz czas i pieniądze.

Przypomnijmy, że od 2008 roku przyznawany jest również przez Polską Organizację Turystyczną Złoty Certyfikat – specjalna nagroda stworzona dla już certyfikowanych produktów turystycznych, które rozwijają się w unikalny i wyjątkowy sposób.

Certyfikaty POT są przyznawane przez Kapitułę powołaną przez Prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej. W jej skład wchodzą wybitni eksperci z zakresu turystyki, marketingu, budowy i promocji produktów turystycznych, a także przedstawiciele środowisk akademickich oraz mediów.

Do konkursu zgłoszono zgodnie z regulaminem 49 produktów turystycznych, dziewięć do Złotego Certyfikatu i 14 do Certyfikatu Specjalnego. Łącznie odnotowano 72 zgłoszenia do etapu ogólnopolskiego.

Kapituła przyznała dziesięć Certyfikatów POT, a także jedno Wyróżnienie oraz Certyfikat Specjalny.

Prezes POT postanowił także uhonorować Podlaską Regionalną Organizację Turystyczną za wyjątkowe zaangażowanie i aktywność w realizacji regionalnego etapu Konkursu.

W głosowaniu internautów, które odbyło się za pośrednictwem Narodowego Portalu Turystycznego, wygrała Juromania – Święto Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej dla Najlepszego Produktu Turystycznego w 2021 roku otrzymały następujące produkty turystyczne:

1. Bajka Pana Kleksa w Katowicach
2. Geopark Świętokrzyski
3. Juromania – Święto Jury Krakowsko-Częstochowskiej
4. Kolejkowo
5. Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju
6. Rogalowe Muzeum Poznania
7. Twierdza Modlin
8. Tykocin – Pomnik Historii
9. ZielonyPonton.pl – Przygoda na Sanie
10. Żywe Muzeum Obwarzanka

Wyróżnienie otrzymały:

• Anielskie Ogrody – ekologiczna akademia ogrodowa

Certyfikat Specjalny otrzymała:

• Ekspozycja „Podziemny Olkusz”

Do finału zmagań o Złoty Certyfikat w tym roku zakwalifikowały się: Zamek w Mosznej (Zamek jak z bajki), Bałtowski Kompleks Turystyczny oraz Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis.

Złoty Certyfikat został przyznany Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis

Marcin Garcarz, wiceprezes MPWiK we Wrocławiu, które jest właścicielem Hydropolis, powiedział ze sceny: „Czuję się zaszczycony stoją tutaj przed tak zacnym gronem i odbierając Turystycznego Oscara. Złoty Certyfikat to nagroda dla Hydropolis, dla Wrocławia. A zawdzięczamy jej całemu naszemu zespołowi.”

Adam Gąsior, redaktor naczelny portalu WaszaTurystyka.pl, członek Kapituły konkursu, podkreślił: „Obrady trwały kilka godzin, ale za każdym razem – po dyskusji, często burzliwej – decyzję podejmowaliśmy jednomyślnie. Najdłużej debatowaliśmy po prezentacjach finałowej trójki kandydatów do Złotego Certyfikatu. Przypominam, że o zwycięstwie decyduje zarówno punktacja członków jury, jak i prezentacja atrakcji przed Kapitułą. Tegoroczny zwycięzca, znane mi doskonale Hydropolis w pełni zasłużyło na Złoty Certyfikat. Co roku Hydropolis jest gospodarzem i współorganizatorem Forum Promocji Turystycznej, organizowanego przez nasza redakcję. Mam nadzieję, że tak będzie dopóki będziemy Forum organizować”.

Rafał Szlachta, prezes POT, powiedział: „Nie ulega żadnej wątpliwości, że miejsca uhonorowane Certyfikatami Polskiej Organizacji Turystycznej to najbardziej wyróżniające się atrakcje turystyczne na mapie Polski. Chcemy, by odwiedzali je turyści krajowi, polskie rodziny oraz goście zagraniczni. Zachęcam do odwiedzenia strony polska.travel i poznania wszystkich laureatów. Regiony, w których znajdują się certyfikowane obiekty mogą być idealną destynacją wakacyjnych lub krótszych wyjazdów. Posiadanie Certyfikatu POT to ogromny prestiż i potwierdzenie jakości turystycznych doznań. Podnosi on rangę produktu turystycznego, wzmacnia pozycję w oczach klientów. Jego wpływ na prowadzone kampanie promocyjne jest z marketingowego punktu widzenia nieoceniony.”

Wszystkie certyfikowane produkty turystyczne zostaną objęte specjalnym programem promocyjnym Polskiej Organizacji Turystycznej. Dodatkowo nagrodą dla zdobywcy Złotego Certyfikatu będzie dedykowana kampania promocyjna o wartości 150 tys. złotych.