Singapore Airlines – będą opłaty za rezerwacje przez GDS

fot. archiwum Singapore Airlines

Od 1 września Singapurskie Linie Lotnicze Singapore Airlines – SIA uruchomią technologię w standardzie NDC na rynku polskim. Od tego momentu zacznie też obowiązywać dopłata dystrybucyjna za wszystkie rezerwacje lotnicze wystawione w formacie EDIFACT za pośrednictwem tradycyjnych, globalnych systemów dystrybucji (GDS).

W maju 2018 roku Singapurskie Linie Lotnicze wprowadziły program partnerski SIA KrisConnect, ułatwiający zainteresowanym partnerom handlowym dostęp do informacji oraz funkcji, a także zapoznający ich z nowymi możliwościami rozwiązań technologicznych na platformach cyfrowych linii SIA.

Program SIA KrisConnect wykorzystuje technologię API – w tym opracowane w branży lotniczej standardy transmisji danych NDC (New Didstribution Capability) – umożliwiającą szybką i bezproblemową oraz spójną dystrybucję najbardziej aktualnej oferty i informacji linii Singapore Airlines do zainteresowanych partnerów handlowych.

W tej chwili dostęp do technologii SIA NDC może być realizowany poprzez 4. rozwiązania:

• bezpośredniego połączenia z systemem linii SIA;
• przy użyciu dowolnego Partnera Technicznego/Agregatora;
• za pośrednictwem rejestracji w wybranym systemie rezerwacyjnym GDS;
• za pośrednictwem systemu linii SIA Agent 360 – portalu internetowego dedykowanego dla agentów sprzedaży linii SIA.

Wszystkie cztery opcje zapewnią użytkownikom nie tylko łatwy i wszechstronny dostęp do oferty i funkcji SIA NDC, ale także połączenie z lokalnym systemem rozliczeń IATA BSP.

Wraz z rozpoczęciem technologii NDC na rynku polskim, tj. od 1 września przewoźnik wprowadzą dopłatę dystrybucyjną w wysokości 12 dolarów za każdy bilet wystawiony w formacie EDIFACT za pośrednictwem systemów dystrybucji GDS.

Rezerwacje i bilety lotnicze wystawione w technologii NDC nie będą podlegały dopłacie dystrybucyjnej

Linie Singapore Airlines będą ściśle współpracować z zainteresowanymi agentami i parterami handlowymi w celu zapewnienia im pełnego wsparcia i bezproblemowego wdrożenia oraz włączenia do programu SIA KrisConnect.

Do 5 marca agenci na rynku polskim otrzymają szczegółowe informacje na temat programu SIA KrisConnect oraz wprowadzanej dopłaty dystrybucyjnej.

Grupa Singapore Airlines: wszyscy piloci i personel pokładowy zaszczepieni

 

Adam Gąsior

Redaktor naczelny portalu branżowego WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center