Grupa Singapore Airlines: wszyscy piloci i personel pokładowy zaszczepieni

Grupa SIA zaszczepiła cały swój personel latający
fot. archiwum SIA

Wszyscy piloci i personel pokładowy trzech linii – Singapore Airlines, SilkAir i Scoot – zostali zaszczepienie szczepionką przeciwko COVID 19. To pierwsze linie lotnicze na świecie, których wszyscy członkowie załóg samolotów są już chronieni przed zakażeniem COVID-19.

Pierwsze rejsy z obsługą w pełni zaszczepioną to loty SIA SQ956, który wyleciał z Singapuru do Dżakarty w Indonezji 11 lutego o 09:30 czasu lokalnego (GMT + 8), Scoot’s TR606, który odleciał do Bangkoku w Tajlandii o 09:30, oraz SilkAir MI608. który odleciał do Phnom Penh w Kambodży o 16:30.
Szczepienie singapurskich załóg samolotów pasażerskich było możliwe, dzięki wsparciu rządu Republiki Singapuru, który priorytetowo traktuje lotnictwo cywilne, jako jeden z najważniejszych sektorów gospodarki tego kraju.

Goh Choon Phong, dyrektor naczelny Singapore Airlines, powiedział: „Jesteśmy bardzo zadowoleni z wysokiego wskaźnika absorpcji szczepionki przez naszych kolegów. Szczepienia będą miały kluczowe znaczenie dla ponownego otwarcia granic i zwiększenia pewności podróżowania. Zapewniają lepszą ochronę naszym pracownikom i zapewniają dodatkową ochronę naszym klientom.”

Singapore Airlines – Boeingi 737 -800 polecą od 4 marca do Phuket

Adam Gąsior

Redaktor naczelny portalu branżowego WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center