Linie SCOOT nagrodzone za najwyższy poziom bezpieczeństwa

Regularne czyszczenie kabiny samolotu Scoot/fot. archiwum Scoot

Singapurskie Niskobudżetowe Linie Lotnicze Scoot (Grupa Singapore Airlines) otrzymały, jako jedyny tani przewoźnik na świecie, status Diamentu w zakresie poziomu bezpieczeństwa i higieny na pokładach samolotów.

Kontrola został przeprowadzona wspólnie przez Airline Passenger Experience Association (APEX), jedno z największych na świecie międzynarodowych stowarzyszeń linii lotniczych, oraz firmę SimpliFlying zajmującą się strategią lotniczą.

Ocena dotyczyła środków bezpieczeństwa zdrowotnego przyjętych przez Scoot w odpowiedzi na pandemię Covid-19, na podstawie 58-punktowej listy kontrolnej obejmującej 10 etapów podróży klienta –od odprawy i innych procedur przed wylotem, przez lot, aż do lądowania.

Status Diamentu przyznawany jest tylko liniom lotniczym, które osiągają najwyższe standardy zdrowia i bezpieczeństwa, uzyskując co najmniej 200 punktów powyżej podstawowego standardu Gold. Normy opierają się na niezależnie zweryfikowanych, zatwierdzonych i certyfikowanych środkach bezpieczeństwa zdrowotnego linii lotniczych.

Campbell Wilson, dyrektor generalny Scoot, powiedział: „Firma Scoot dokłada wszelkich starań, aby zapewnić klientom najwyższy poziom pewności siebie podczas podróży. Od początku Covid-19 ulepszyliśmy procedury i wdrożyliśmy środki zapobiegawcze na całej drodze klienta, począwszy od jeszcze lepszego sprzątania, zachowania dystansu, wdrażania bezdotykowej odprawy i zamówień podczas lotu, a także testowania cyfrowych narzędzi do weryfikacji testów przed odlotem.

Firma Scoot jest dumna z tego, że jest pierwszym na świecie przewoźnikiem niskokosztowym, który otrzymał najwyższy status Diamentu.”

Grupa Singapore Airlines: wszyscy piloci i personel pokładowy zaszczepieni