Sharm El Sheik – powstaną trzy nowe hotele

archiwum egypttourism

Egipska firma Blue Sky Group podjęła decyzję o budowę trzech hoteli w Sharm El Sheik. Do grupy należy m.in. biuro podróży Bright Sky Travel, która sprowadził w ubiegłym roku do Egiptu 570 tys. turystów, z czego ponad pół miliona z Rosji i krajów Europy wschodniej. W tym roku biuro chce podwyższyć liczbę sprowadzonych turystów do 800 tys. Gdy w Rosji zapanował kryzys, touroperator rozpoczął bardziej intensywną współpracę z biurami z Polski i Litwy.

Rząd egipski popiera wszelkie inicjatywy inwestycyjne, sam też prowadzi działalność promocyjną i ocenia, ze w tym roku Egipt odwiedzi ok 12 mln turystów. Obecnie hotele w Egipcie oferują 225 tysięcy pokoi, z tego 65 proc. nad Morzem Czerwonym i na Synaju. Reszta to: Kair, Aleksandria, Luksor i Asuan.
Grupa Blue Sky posiada 13 hoteli i siedem statków kursujących po Nilu.

Ministerstwo turystyki Egiptu przeznaczyło w tym roku 1,3 mld dolarów na rozwój pięciu projektów nad Morzem Czerwonym, w tym budowę hoteli z 3 tysiącami miejsc, centr handlowych i rozrywkowych. Pod koniec lutego zaczęła się kampania promocyjną „Misr Qareeba” (Egipt jest blisko), skierowana na rynki krajów znad Zatoki Perskiej.