Sekretarze Stanu odpowiedzialni za turystykę w Chorwacji i Polsce otworzą VIII Forum Promocji Turystycznej

Andrzej Gut-Mostowy, sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii i Tonči Glavina, sekretarz stanu w Ministerstwie Turystyki i Sportu Republiki Chorwacji
Andrzej Gut-Mostowy, sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii i Tonči Glavina, sekretarz stanu w Ministerstwie Turystyki i Sportu Republiki Chorwacji

Tonči Glavina, sekretarz stanu w Ministerstwie Turystyki i Sportu Republiki Chorwacji oraz Andrzej Gut-Mostowy, sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii, pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów do spraw promocji polskiej marki otworzą VIII Forum Promocji Turystycznej, które odbędzie się 7 czerwca w Kamienicy Artystycznej w Warszawie.

Obaj wezmą udział w panelu otwarcia prowadzonym przez redaktora naczelnego portalu WaszaTurystyka.pl. Następnie wysłuchają debaty „Czy nadszedł czas, by promować dbałość o zdrowie podczas wypoczynku?”, w której weźmie udział kolejny przedstawiciel MRPiT, Dominik Borek, dyrektor Departamentu Turystyki. Odpowiedzą też na pytania dziennikarzy akredytowanych na Forum.

Tonči Glavina jest sekretarzem stanu w Ministerstwie Turystyki i Sportu Republiki Chorwacji od lipca 2017 roku.
Wcześniej był m.in. dyrektorem zarządzającym turystyką w inkubatorze Klis, członkiem zarządu touroperatora specjalizującego się w turystyce młodzieżowej Eklata ze Splitu, dyrektorem inkubatora odpowiedzialnego za strategię rozwoju i zarządzanie turystyką gminie Klis.

Przez kilka lat pracował w Stanach Zjednoczonych. Od lipca 2017 roku jest radnym w województwie splicko-dalmatyńskim. W partii Chorwackiej Unii Demokratycznej dla Splitu jest przewodniczącym komisji turystyki (od 2014 roku).

Andrzej Gut-Mostowy był m.in. posłem na Sejm RP trzech kadencji: 2005–2007, 2007–2011, 2011–2015.
W latach 1998–2005 (dwie kadencje) był radnym Województwa Małopolskiego. Pełnił m.in. stanowisko wiceprzewodniczącego Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki. W latach 1995-1998 – radnym Miasta Zakopane i członkiem Zarządu Miasta.

Był wiceprezesem Tatrzańskiej Izby Gospodarczej w latach 2008–2014, a także prezesem i członkiem Zarządu Małopolskiej Organizacji Turystycznej. Należał do Zespołu Naukowego „Badania Ruchu Turystycznego w Małopolsce”. Inicjatorem powołania Małopolskiej Organizacji Turystycznej przez Sejmik Województwa Małopolskiego.

Od 2004 r. był organizator emfestynów „Przedsiębiorcy Podhala, Spisza, Orawy Dzieciom” w Rabce. Za tę działalność odznaczony Kawalerem „Orderu Uśmiechu”.

VIII Forum Promocji Turystycznej odbędzie się w poniedziałek 7 czerwca w Kamienicy Artystycznej w Warszawie, przy ulicy Białostockiej 22.

Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii objęło Forum Honorowym Patronatem.

Polska Organizacja Turystyczna Złotym Partnerem VIII Forum Promocji Turystycznej