Sekretarze Stanu odpowiedzialni za turystykę w Chorwacji i Polsce otworzą VIII Forum Promocji Turystycznej

Tonči Glavina, sekretarz stanu w Ministerstwie Turystyki i Sportu Republiki Chorwacji oraz Andrzej Gut-Mostowy, sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii, pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów do spraw promocji polskiej marki otworzą VIII Forum Promocji Turystycznej, które odbędzie się 7 czerwca w Kamienicy Artystycznej w Warszawie.
Obaj wezmą udział w panelu otwarcia prowadzonym przez redaktora naczelnego portalu WaszaTurystyka.pl. Następnie wysłuchają debaty „Czy nadszedł czas, by promować dbałość o zdrowie podczas wypoczynku?”, w której weźmie udział kolejny przedstawiciel MRPiT, Dominik Borek, dyrektor Departamentu Turystyki. Odpowiedzą też na pytania dziennikarzy akredytowanych na Forum.
Tonči Glavina jest sekretarzem stanu w Ministerstwie Turystyki i Sportu Republiki Chorwacji od lipca 2017 roku.
Wcześniej był m.in. dyrektorem zarządzającym turystyką w inkubatorze Klis, członkiem zarządu touroperatora specjalizującego się w turystyce młodzieżowej Eklata ze Splitu, dyrektorem inkubatora odpowiedzialnego za strategię rozwoju i zarządzanie turystyką gminie Klis.
Przez kilka lat pracował w Stanach Zjednoczonych. Od lipca 2017 roku jest radnym w województwie splicko-dalmatyńskim. W partii Chorwackiej Unii Demokratycznej dla Splitu jest przewodniczącym komisji turystyki (od 2014 roku).
Andrzej Gut-Mostowy był m.in. posłem na Sejm RP trzech kadencji: 2005–2007, 2007–2011, 2011–2015.
W latach 1998–2005 (dwie kadencje) był radnym Województwa Małopolskiego. Pełnił m.in. stanowisko wiceprzewodniczącego Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki. W latach 1995-1998 – radnym Miasta Zakopane i członkiem Zarządu Miasta.
Był wiceprezesem Tatrzańskiej Izby Gospodarczej w latach 2008–2014, a także prezesem i członkiem Zarządu Małopolskiej Organizacji Turystycznej. Należał do Zespołu Naukowego „Badania Ruchu Turystycznego w Małopolsce”. Inicjatorem powołania Małopolskiej Organizacji Turystycznej przez Sejmik Województwa Małopolskiego.
Od 2004 r. był organizator emfestynów „Przedsiębiorcy Podhala, Spisza, Orawy Dzieciom” w Rabce. Za tę działalność odznaczony Kawalerem „Orderu Uśmiechu”.
VIII Forum Promocji Turystycznej odbędzie się w poniedziałek 7 czerwca w Kamienicy Artystycznej w Warszawie, przy ulicy Białostockiej 22.
Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii objęło Forum Honorowym Patronatem.
Polska Organizacja Turystyczna Złotym Partnerem VIII Forum Promocji Turystycznej
POWIĄZANE WPISY
25 kwietnia 2025
Mazowsze Srebrnym Partnerem XVI Forum Promocji Turystycznej
Samorząd Województwa Mazowieckiego został Srebrnym Partnerem Strategicznym XVI edycji…
0 Komentarzy2 Minuty
24 kwietnia 2025
Turystyczna odwilż nad Bałtykiem. Nadmorskie miejscowości hitem wśród turystów
Sezon turystyczny na polskim wybrzeżu wyraźnie przyspiesza, mimo że dopiero co…
0 Komentarzy2 Minuty
24 kwietnia 2025
Raport IGHP: Marzec 2025 z niższym obłożeniem w hotelach
Wyniki marcowej ankiety przeprowadzonej przez Izbę Gospodarczą Hotelarstwa Polskiego…
0 Komentarzy2 Minuty
23 kwietnia 2025
Podlaski Bon Turystyczny: 1003 bony wydane w pierwszym dniu
Pierwsza transza Podlaskiego Bonu Turystycznego, która wystartowała 20 kwietnia, cieszyła…
0 Komentarzy1 Minuty
16 kwietnia 2025
Dlaczego Małopolska?
Zastanawiasz się nad wyjazdem dla całej rodziny? A może chcesz spędzić weekend na…
0 Komentarzy7 Minuty
16 kwietnia 2025
LOT uruchamia bezpośrednie połączenie Warszawa – Reykjavik-Keflavik
12 kwietnia 2025 roku Polskie Linie Lotnicze LOT zainaugurowały bezpośrednie rejsy na…
0 Komentarzy2 Minuty
15 kwietnia 2025
Odbędzie się V edycja Hotelowego Tygodnia Ziemi
W dniach 22–25 kwietnia 2025 roku w Polsce odbędzie się piąta edycja Hotelowego Tygodnia…
0 Komentarzy3 Minuty
11 kwietnia 2025
DOT współorganizatorem XVI Forum Promocji Turystycznej
Wydarzenie, organizowane przez redakcję portalu Waszaturystyka.pl, odbędzie się 28…
0 Komentarzy2 Minuty
11 kwietnia 2025
„Ciche godziny” i więcej, czyli jak Hydropolis dba o gości ze specjalnymi potrzebami.
Wśród nas są osoby, które mogą inaczej odbierać zewnętrzne bodźce. Dźwięki są dla nich za…
0 Komentarzy3 Minuty