Ścisła współpraca Germanwings i Amadeus

Od 23 września, Germanwings jako pierwszy przewoźnik na świecie zaoferuje agentom turystycznym dwa modele dystrybucji – full e-ticketing oraz light ticketing.

Germanwings oraz Amadeus poinformowały, że wszystkie taryfy i usługi dodatkowe przewoźnika będą dostępne dla użytkowników systemu Amadeus. Light ticketing to wprowadzone przez firmę Amadeus unikalne usprawnienie systemowe, które pozwala biurom podróży sprzedawać bilety przewoźników niskokosztowych i hybrydowych za pośrednictwem tego samego procesu rezerwacji, który jest stosowany przez tradycyjne linie lotnicze, również z użyciem interfejsów wykorzystujących technologię XML.

Christian Hein, senior vice president e-commerce, sales and distribution, Germanwings powiedział: „Wszystko wskazuje na to, że przełomowa implementacja funkcjonalności light ticketing firmy Amadeus przebiega pomyślnie. Od 23 września nasze partnerskie biura podróży będą mogły lepiej odpowiadać na potrzeby swoich klientów, zapewniając im dostęp do najpopularniejszych usług dodatkowych. Jesteśmy przekonani, że możliwość rezerwowania pełnej oferty naszych lotów, dokładnie w ten sam sposób jak w przypadku tradycyjnych przewoźników, przyczyni się do poprawy efektywności funkcjonowania biur podróży.”

Holger Taubmann, senior vice president, distribution, Amadeus dodał: „Wdrożenie w Germanwings jest kolejnym przykładem naszego zaangażowania w dostarczanie użytkownikom systemu Amadeus jak najszerszego zakresu treści, a jednocześnie pokazuje nasze możliwości techniczne w obszarze XML. W związku z tym, że niskokosztowe i hybrydowe linie lotnicze od zawsze szukają możliwości dotarcia do wysokodochodowych segmentów rynku, np. sektora podróży biznesowych, konieczne jest, aby partner technologiczny, jakim jest Amadeus, przyczyniał się do zwiększenia efektywności procesów związanych z rezerwacją i sprzedażą”

Od 23 września biura podróży zyskają możliwość oferowania podróżnym bardziej atrakcyjnych
i dopasowanych do ich potrzeb opcji podróży, obejmujących dostęp do ekonomicznych, standardowych i komfortowych taryf linii Germanwings, połączeń bezpośrednich i z przesiadkami oraz szerokiej gamy usług dodatkowych. Dostępne taryfy to:

• BASIC: taryfa ekonomiczna obejmująca przelot, bagaż podręczny i mile, bez możliwości łączenia z innymi liniami lotniczymi. To nowość w systemie Amadeus, z możliwością rezerwacji tylko w opcji light ticketing. Od 23 września wszystkie pozostałe opcje taryf można rezerwować zarówno w modelu light ticketing, jak i full e-ticketing.

• SMART: taryfa standardowa obejmująca te same opcje, co taryfa ekonomiczna, a oprócz tego szereg najważniejszych usług dodatkowych, takich jak jedna sztuka bagażu rejestrowanego, przekąska i napój podczas lotu oraz rezerwacja miejsca.

• BEST: taryfa komfortowa stworzona głównie z myślą o podróżach służbowych, jednak atrakcyjna również dla turystów podróżujących w celach wypoczynkowych. Oprócz przelotu obejmuje szeroką gamę usług dodatkowych, np. dwie sztuki bagażu rejestrowanego, catering à la carte podczas lotu, preferowane miejsca w pierwszych rzędach z pustym fotelem obok oraz priorytetowe usługi na lotnisku, w tym dostęp do specjalnej poczekalni.

• Dostępne będą również elastyczne taryfy Germanwings – SMART Flex i BEST Flex. Umożliwiają one podróżnym zmianę terminu lub rezygnację z lotu bez konsekwencji finansowych, nawet na krótko przed wylotem.