Samorządy Beskidu Wyspowego razem

archiuwm limanowa

Stowarzyszenie Forum Gmin Beskidu Wyspowego zostało zawiązane przez 18 samorządów.

W Forum znalazło się 15 gmin: Dobra, Limanowa, Jodłownik, Kamienica, Laskowa, Lubień, Łącko, Łukowica, Mszana Dolna, Niedźwiedź, Raciechowice, Słopnice, Tymbark, Wiśniowa, Żegocina oraz trzy miasta: Limanowa, Mszana Dolna i Rabka Zdrój.
Zadania Forum Gmin Beskidu Wyspowego to m.in.: kreowanie i promowanie pozytywnego i atrakcyjnego wizerunku regionu, wspieranie i popularyzacja lokalnego ruchu turystycznego, poszukiwanie nowatorskich rozwiązań gospodarczych i ekologicznych oraz wykorzystywanie i promocja produktów turystycznych, propagowanie różnych form aktywnej turystyki i rekreacji oraz koordynacja lokalnej bazy turystycznej, sportowej i kulturalnej oraz prowadzenie akcji promujących ruch turystyczny.

Czesław Szynalik, inicjator przedsięwzięcia, powiedział: „Stowarzyszenie nam pomóc w uzyskaniu środków zewnętrznych na inwestycje i kontynuowanie akcji „Odkryj Beskid Wyspowy.”

Zatwierdzono kalendarz pieszych wędrówek oraz wydarzeń towarzyszących: trzeciej edycji Festiwalu Kultury Beskidu Wyspowego „Beskidzkie Rytmy i Smaki”, drugiej odsłony Rajdu dla Dzieci i Młodzieży „Beskidzkie Wyspy” na Ćwilinie, Festiwalu „Beskidzka Podkówecka” który odbędzie się już po raz piąty oraz kalendarz imprez które będą promowane pod nazwą „Lato w Beskidzie Wyspowym”.

Czesław Szynalik, dodał: „Powyższe wydarzenia składają się na promocję produktu turystycznego – Beskidu Wyspowego. Jak już wcześniej podkreślałem, nasz region ma trzy bogactwa, to: przyroda i góry, kultura oraz ludzie. Gminy angażują się, chcąc pomóc w promocji Beskidu Wyspowego jako profesjonalnego produktu turystycznego.”