Rzeszów – nowe połączenie lotnicze z Edynburgiem

archiwum lotniska w Rzeszowie

Połączenie do Edynburga zainaugurowały linie Czech Airlines. Rejsy będą się odbywać dwa razy w tygodniu, we wtorki i soboty, na trasie latać będą airbusy 319 (144 miejsc).

Daniel Sabik, rzecznik prasowy czeskich linii, powiedział: „Polska jest jednym z największych i najszybciej rosnących rynków w Unii Europejskiej, co przekłada się również na branżę lotniczą. Rynek ten ma wiele do zaoferowania i dlatego też zwiększamy na nim swoją obecność. Chciałbym też podkreślić wzorową współpracę z portem w Rzeszowie, gdyż bez tego zaangażowania realizacja naszych planów byłaby znacznie utrudniona. Chcę też powiedzieć, że widać już duże zainteresowanie tymi lotami. Ogłosiliśmy ten kierunek niedawno, a zainteresowanie lotami jest w tym momencie na dobrym poziomie.”

Jan Toth, dyrektor ds. komercyjnych Czech Airlines, dodał: „Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni faktem, że pomimo krótkiego czasu pomiędzy ogłoszeniem nowej trasy a pierwszym lotem zainteresowanie pasażerów jest tak duże. To dobrze wróży naszemu połączeniu i potwierdza, że nasze zainteresowanie polskim rynkiem miało swoje uzasadnienie.”

Stanisław Nowak, prezes rzeszowskiego lotniska, podkreślił: „Ogromnie cieszymy się zainteresowaniem pasażerów trasą między Rzeszowem a Edynburgiem, co jednocześnie dowodzi, że nasze analizy dotyczące potencjału tego kierunku były słuszne. Od dawna wiedzieliśmy, że Edynburg i jego okolice są częstym celem podróży mieszkańców południowo-wschodniej Polski, a także o tym, że mieszka i funkcjonuje tam duża polska społeczność. To nowe bezpośrednie połączenie z Rzeszowa do Edynburga z pewnością będzie świetną nowiną dla całej polskiej grupy w Szkocji, a także dla ich rodzin i przyjaciół w Polsce. Liczymy także na to, że obłożenie rejsów Czech Airlines z Rzeszowa będzie z czasem rosło i być może w przyszłości zaowocuje ogłoszeniem nowych kierunków z czeskim przewoźnikiem.”

Bilety w jedną stronę od 180 PLN; w dwie strony od 440 PLN