Ryanair przewiózł w 2013 roku o 35 proc. więcej pasażerów

archiwum Rynaira

Ryanair ogłosił, że przewiózł o 35 proc. więcej pasażerów /do Polski w 2013 roku, w porównaniu z rokiem ubiegłym. 6.61 miliona polskich pasażerów wybrało gwarantowane najtańsze ceny połączeń, najlepszą punktualność i najmniej statystycznie zagubionych bagaży.

Ryanair w Polsce przewiózł rekordową liczbę pasażerów i zajmuje pozycję lidera na rynku. Ryanair obecnie obsługuje ponad 117 niskobudżetowych połączeń z/do Polski, z 11 głównych lotnisk w kraju.

Katarzyna Gaborec z Ryanair, powiedziała: “Ryanair w 2013 roku w Polsce przewiózł najwięcej pasażerów co pozwoliło nam utrzymać pozycję lidera na rynku. Poprzedni rok był wielkim sukcesem dla irlandzkiego przewoźnika, w tym otwarcie bazy operacyjnej w Krakowie, powrót operacji do Warszawy Modlin, jak również ogłoszenie pierwszych w historii Ryanair lotów krajowych z Wrocławia i Gdańska do Warszawy Modlin, które rozpoczną się 2 kwietnia. W 2014 Ryanair planuje przewieźć 6 milionów pasażerów i nadal być linią lotniczą pierwszego wyboru dla Polaków”