Ryanair poleci latem z Katowic do Puli, Treviso oraz Warny

fot. materiały prasowe

Ryanair ogłosił 28 lutego największy w historii rozkład lotów na lato 2023 dla Katowic. Obejmuje on 16 regularnych tras, w tym trzy nowe kierunki: do Puli, Treviso oraz Warny, a także 30 tras czarterowych. 

Ryanair będzie bazował na lotnisku Pyrzowice kolejny samolot, co oznacza dodatkową inwestycję o wartości 100 mln dolarów. Przewoźnik obsługuje w tym regionie ponad 1,7 mln pasażerów rocznie oraz generuje ponad 1,2 tys. lokalnych miejsc pracy.

Tego lata Ryanair wybór 16 trasach z Katowic, z których trzy obsługiwały będą nowe kierunki. Ten rekordowy wzrost jest wynikiem inwestycji o wartości 900 mln dolarów w Katowicach, gdzie bazowanych będzie dziewięć samolotów Grupy Ryanair. Trzy nowe trasy dostępne są obecnie w cenie od 145 złotych – na podróż między kwietniem a październikiem 2023.

“Ryanair ma przyjemność ogłosić największy w historii rozkład lotów z Katowic na lato 2023, z trzema nowymi trasami do Puli, Treviso oraz Warny, oferując mieszkańcom Katowic i regionu jeszcze większy wybór na letnie wakacje przy najniższych cenach w Europie” – powiedział, Michał Kaczmarzyk, prezes Buzz.

“Ryanair to jeden z głównych bazowych przewoźników w Katowice Airport, współpracujemy z nim od ponad 15 lat. Cieszy nas fakt, że linia w stabilny sposób rozwija swoją bazę w Pyrzowicach i to zarówno w segmencie przewozów regularnych, jak i czarterowych. Jestem przekonany, że nowe sezonowe trasy do Puli w Chorwacji i Warny w Bułgarii spotkają się z dużym zainteresowaniem” – dodał Artur Tomasik, prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego.

Ryanair połączy Lublin z Bergamo i ogłasza letni rozkład dla Rzeszowa