Ryanair połączy Lublin z Bergamo i ogłasza letni rozkład dla Rzeszowa

fot. materiały prasowe

Ryanair ogłosił dziś (21 lutego) rozkład lotów na sezon letni 2023 dla Lublina i Rzeszowa. Od 26 marca mieszkańcy Lublina oprócz lotów do Dublina, Gdańska i Londynu, będą mogli też skorzystać z bezpośredniego połączenia na lotnisko w Bergamo. Natomiast oprócz popularnych połączeń z Rzeszowa do Bristolu, Dublina, East Midlands, Londynu oraz Manchesteru, uruchomione będzie bezpośrednie połączenie do Zadaru.

“Ryanair ma przyjemność ogłosić nowy rozkład lotów w Lublinie i Rzeszowie na lato 202323, dając jeszcze większy wybór na letnie wakacje w niskich cenach” – powiedziała Alicja Wójcik-Gołębiowska, Country Manager Ryanair CEE & Baltics.

Wszyscy podróżujący z Lublina i Rzeszowa mogą już teraz zarezerwować na stronie przewoźnika jedną z wybranych tras w cenie od 145 zł na podróż między kwietniem a październikiem 2023.

“Jesteśmy zadowoleni z naszej współpracy z linią Ryanair, dla której Bergamo będzie już czwartym kierunkiem obsługiwanym z Portu Lotniczego Lublin. Trasa ta ma w naszej ocenie duży potencjał i powinna cieszyć się sporym powodzeniem wśród pasażerów” – podkreśla Andrzej Hawryluk, prezes Portu Lotniczego Lublin.

“Warto podkreślić, że loty odbywać się będą często. Można oczywiście wybrać się do samego Bergamo, ale stamtąd do Mediolanu, choćby na weekend, na tzw. city break. Jest to także jeden z najbardziej uprzemysłowionych regionów w Unii Europejskiej, skorzystają więc na połączeniu mieszkańcy woj. lubelskiego od lat pracujący w północnych Włoszech, ale także Lombardii. Oba regiony od lat wiąże współpraca zarówno turystyczna jak i biznesowa. Zauważamy w Lublinie wielu włoskich przedsiębiorców i pracowników. W samym Świdniku, w sąsiedztwie naszego lotniska, działa przecież potentat w produkcji śmigłowców, firma o włoskich korzeniach, której z jednym z głównych ośrodków właśnie w Mediolanie” – dodaje Andrzej Hawryluk.

Dzięki rozkładowi lotów na rok 2023, Ryanair będzie kontynuował również wzrost ruchu w Rzeszowie, dostarczając więcej tras i niższe taryfy.

“Siatka połączeń portu lotniczego Rzeszów-Jasionka powiększa się o kolejną sezonową trasę. Od czerwca 2023 roku linie Ryanair uruchomią loty do Zadaru. Nowa trasa zaoferowana przez linie Ryanair to efekt intensywnych rozmów, jakie prowadziliśmy na przestrzeni ostatnich miesięcy. Chorwacja jest jedną z najbardziej oczekiwanych i popularnych destynacji wśród naszych pasażerów, dlatego mocno zabiegaliśmy o poszerzenie oferty lotów nad Adriatyk. Cieszę się z tego połączenia tym bardziej, że województwo podkarpackie łączy z regionem Zadaru wieloletnia, dobra współpraca” – podsumował Adam Hamryszczak, prezes zarządu portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Ryanair ogłasza nowe trasy i planuje przewieźć ok. 300 tys. pasażerów z Lotniska Chopina