Ryanair oferuje podróżnikom trasę Wild Atlantic Way w Irlandii

fot. materiały prasowe

Ryanair zaprasza podróżnych do odkrycia irlandzkiej wyspy na jednej z tras – Wild Atlantic Way. Dzięki sieci regularnych lotów do pięciu irlandzkich lotnisk, podróżujący będą mieli okazję doświadczyć wszystkiego, co Irlandia ma do zaoferowania dla nich tego lata.

Szlak Wild Atlantic Way, rozciągający się na 1600 mil (2600 km) wzdłuż zachodniego wybrzeża Irlandii to jedna z najdłuższych tras przybrzeżnych na świecie. Przebiegając od Cork na południu aż do hrabstwa Donegal na północy, szlak oferuje atrakcje takie jak Skellig Michael – miejsce z planu Gwiezdnych Wojen, klify Moher, kulturalne serce Irlandii – Galway City oraz wyspę Achill z plażami i zapierającymi dech w piersiach krajobrazami.

Port lotniczy Cork, oddalony o zaledwie 21 km od początku Szlaku Wild Atlantic Way stanowi dobre miejsce rozpoczęcia podróży wzdłuż słynnego irlandzkiego wybrzeża. Lotnisko Kerry, zlokalizowane 19 km od Tralee umożliwia łatwy dostęp do Królestwa Kerry i Pierścienia Kerry. Centralne położenie lotniska Shannon umożliwia podróż na północ lub południe szlaku, natomiast Ireland West Airport Knock, oddalony o 38 km od Balliny – rodzinnej miejscowości prezydenta Joe Bidena, zapewnia możliwość zwiedzania północnej części wybrzeża i regionu Connemara.

„Ryanair z przyjemnością udostępnia europejskim wczasowiczom z jedną z największych i najpiękniejszych atrakcji Irlandii – Wild Atlantic Way. Ryanair oferuje regularne połączenia do Cork, Kerry, Knock i Shannon, z których wszystkie znajdują się w niewielkiej odległości od szlaku, służąc jako kluczowe punkty dostępu. Wild Atlantic Way rozciąga się na długości 2600 km wzdłuż wspaniałego zachodniego wybrzeża Irlandii, a na jej trasie znajduje się wiele atrakcji, w tym słynne miejsca, takie jak Klify Moheru, Burren i wyspa Achill, na której nakręcono nominowany do Oscara film Banshees of Inisherin” – mówi Jade Kirwan, dyrektor ds. komunikacji w Ryanair.

Ryanair inwestuje 600 mln zł w centrum symulatorowo-treningowe w Krakowie