Ryanair – największy w historii letni rozkład lotów z Wrocławia

Ryanair świętuje 4 maja 10-lecie bazy we Wrocławiu i ogłosił największy w historii rozkład lotów z Wrocławia: 38 tras, w tym siedem nowości w sezonie Lato 2022 m.in. do Pafos, Turynu i Wenecji.

Przewoźnik zbazuje na lotnisku we Wrocławiu cztery samoloty (inwestycja warta 400 mln USD), co pozwoli na utrzymanie prawie 600 bezpośrednich miejsc pracy dla pilotów, personelu pokładowego, inżynierów oraz specjalistów IT, a także 1200 niebezpośrednich miejsc pracy we Wrocławiu.

Ryanair będzie wykonywał z Wrocławia w sezonie Lato 2022 sto lotów tygodniowo, o prawie 15 więcej niż w przed-pandemicznym sezonie Lato 2019 oferując mieszkańcom Dolnego Śląska połączenia do największych miast Europy jak Londyn, Mediolan czy Barcelona oraz do najpopularniejszych kurortów wakacyjnych jak Alicante, Korfu, Malta czy Zadar.

“Jako linia lotnicza numer jeden w Polsce i w Europie jesteśmy dumni z 10-lecia funkcjonowania naszej bazy we Wrocławiu. Cieszymy się, że możemy ogłosić największy w historii rozkład lotów. W sezonie Lato 2022 będziemy wykonywali 100 lotów tygodniowo na 38 trasach, w tym aż 7 nowych tj. Billund, Bournemouth, Paphos, Piza, Sztokholm, Turyn oraz Wenecja” – mówi Olga Pawlonka, dyrektor sprzedaży i marketingu Ryanaira w Europie środkowo-wschodniej i na Bałkanach.

Pasażerowie mogą zarezerwować loty z Wrocławia do października 2022 roku już od 89 zł. Rezerwacji lotów w promocyjnych cenach można dokonać jedynie na stronie przewoźnika do piątku (6 maja) do północy.

“Kierunki oferowane przez linie Ryanair cieszą się dużą popularnością wśród naszych pasażerów. W sezonie letnim podróżni najchętniej korzystają z połączeń na greckie wyspy, do Hiszpanii, na Cypr czy oczywiście do Włoch. Obecna siatka lotów jest idealnie skrojona pod wiosenne i letnie podróże. Po pierwsze, dzięki dogodnemu ułożeniu rejsów, nie musimy brać zbyt wielu dni wolnych w pracy, aby polecieć na dłuższy lub krótszy urlop. Po drugie, urozmaicona oferta połączeń dostępna z naszego lotniska zadowoli zarówno fanów plażowania, jak i wielbicieli aktywnego zwiedzania” – podsumował Dariusz Kuś, prezes zarządu Wrocław Airport.

Ryanair – 10 nowości w rozkładzie letnim z Krakowa