Ryanair – 10 nowości w rozkładzie letnim z Krakowa

fot. archiwum Ryanaira

Linia lotnicza Ryanair w sezonie letnim oferuje 73 trasy, w tym 10 nowości. Ryanair zbazuje na lotnisku w Krakowie 8 samolotów.

Sześć z nich to najbardziej wydajne pod względem ochrony środowiska B738-8200 „Gamechanger” (4 proc. więcej miejsc, spalanie mniejsze o 16 proc., emisja hałasu niższa o 40 proc.). To inwestycja w wysokości 800 mln USD, która pozwala na utrzymanie 420 bezpośrednich miejsc pracy dla pilotów, członków załóg pokładowych oraz obsługi naziemnej, a także 3,450 niebezpośrednich miejsc pracy w Krakowie.

Nowe kierunki z Krakowa, to: Agadir, Ankona, Berlin, Budapeszt, Lille, Newcastle, Ryga, Sztokholm Turyn oraz Olsztyn-Mazury

Ryanair będzie wykonywał z Krakowa w sezonie Lato 2022 ponad 260 lotów tygodniowo, o ponad 40 więcej niż w przed-pandemicznym sezonie Lato 2019.

Michał Kaczmarzyk, prezes Buzz – lini wchodzącej w skład Grupy Ryanair powiedział: „Jako linia lotnicza nr 1 w Polsce i w Europie cieszymy się mogąc ogłosić największy w historii rozkład lotów z Krakowa. W sezonie Lato 2022 będziemy wykonywali ponad 260 lotów tygodniowo na 73 trasach, w tym aż 10 nowych, m. in. do Agadiru, Ankony czy Berlina.
Z okazji ogłoszenia nowego rozkładu lotów, Ryanair wprowadził do sprzedaży bilety na podróż z Krakowa aż do października 2022 roku już od 89 zł.”

Radosław Włoszek, prezes Kraków Airport, dodał: „Mimo chłodu za oknem w branży lotniczej trwa już sezon LATO 2022. Bardzo cieszymy się, że Kraków Airport wspólnie z naszym bazowym przewoźnikiem przygotował tak interesującą siatkę połączeń. Po trudnym czasie pandemii pasażerowie tym chętniej wybierają się z linią lotniczą Ryanair #PROSTOzKRAKOWA na wakacje do słonecznych, ciepłych miast w Europie. Zapraszamy też wszystkich do Krakowa i Małopolski, wiosna to idealny czas do odkrywania uroków miasta i zwiedzania naszego regionu. Obserwując wzrastający z tygodnia na tydzień ruch pasażerski na krakowskim lotnisku wiemy na pewno, że fascynacja i radość z podróży samolotem nie ustały!”

Lotnisko w Krakowie – ponad 3 mln pasażerów w 2021 roku