Ryanair najpopularniejszą linią lotniczą

archiwum Ryanair'a

Statystyki IATA Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Powietrznych pokazały po raz kolejny, że Ryanair przewozi najwięcej na świecie pasażerów na trasach międzynarodowych – w ubiegłym roku odnotowano ich ponad 86,3 mln.

To 30 mln więcej niż znajdujący się na drugim miejscu Easyjet (56,3 mln) i prawie 40 milionów więcej niż zajmująca trzecie miejsce Lufthansa (48,2 mln). Pierwszą dziesiątkę uzupełniają: Emirates – 47,2 mln, British Airways – 35,3 mln, Air France – 31,6 mln, Turkish Airlines – 31 mln, KLM – 27,7 mln, United Airlines – 25,7 mln, – Delta Air Lines – 24,2 mln.
W tym roku Ryanair przewiezie ponad 100 milionów pasażerów.

 

Robin Kiely z Ryanair powiedział: „IATA po raz kolejny potwierdziła, że Ryanair pozostaje ulubioną linia lotniczą na świecie i przewozi więcej pasażerów na trasach międzynarodowych niż jakakolwiek inna linia lotnicza. Oprócz naszych nowych tras, zwiększaniu częstotliwości połączeń, usług Business Plus i Family Extra, w 2015 roku klienci Ryanair mogą spodziewać się dalszych udoskonaleń usług w ramach wdrażanego programu „Always Getting Better”. Obejmuje on nową stronę internetową i aplikację mobilną z opcją “hold the fare”, porównywarki cen biletów, jak również nowe wnetrza kabiny, nowe mundury załogi i nowe menu na pokładach samolotów, a wszystkie te zmiany oznaczają, że Ryanair dostarcza swoim 100 mln klientom dużo więcej, niż tylko niskie ceny. Dla uczczenia, oferujemy promocyjną sprzedaż 100 000 biletów na przeloty po całej Europie w cenach zaczynających się od 19,99 euro na podróż w lipcu i sierpniu. Bilety będą dostępne do czwartku północy (25 czerwca).”