Ryanair – 100 000 rezerwacji z Erasmusa

archiwum Ryanaira

Linia lotnicza Ryanair odnotowała 100 tysięcy rezerwacji na platformie Erasmus Student Network (ESN).

Współpraca z Erasmus Student Network jest jedną z ostatnich innowacji w ramach programu “Always Getting Better”. Studenci Erasmusa, na specjalnie stworzonej platformie rezerwacyjnej na Ryanair.com, mogą dokonać zakupu biletów lotniczych z 15 proc. zniżką, mają także prawo do podróżowania z bagażem rejestrowanym bez dodatkowych opłat. W związku z umową partnerską między Ryanairem a ESN, średnia cene biletu lotniczego dla studenta Erasmusa wynosi 33 euro.

Od sierpnia 2017 roku – na platformie rezerwacyjnej ESN na stronie Ryanair.com – odnotowano ponad 100.000 rezerwacji. Studenci, m. in. z Mediolanu, Madrytu i Porto, zaoszczędzili już 3,3 mln euro. Najpopularniejszymi kierunkami były miasta w Niemczech, Polsce, Portugalii i we Włoszech.

Kenny Jacobs, Chief Marketing Officer Ryanaira powiedział: “Cieszymy się z ponad 100.000 rezerwacji na platformie Erasmus Student Network. W ramach współpracy z ESN proponujemy studentom z całej Europy wyjątkowe oferty dopasowane do studenckiego budżetu. Dzięki nam studenci zaoszczędzili już 3,3 mln euro. Mamy nadzieję, że w ciągu najbliższych miesięcy i lat, jeszcze więcej osób skorzysta z naszej wyjątkowej oferty. Każdy student Erasmusa, który posiada kartę ESN może zarejestrować się na platformie rezerwacyjnej poprzez „MyRyanair” i podróżować największą linią lotniczą w Europie i korzystać z najniższych cen biletów i największej siatki połączeń.”

João Pinto, prezydent Erasmus Student Network dodał: „Studenci Erasmusa bardzo skorzystali na współpracy między Ryanairem a ESN. Dowodem jest ponad 100.000 rezerwacji w zaledwie 6 miesięcy od czasu uruchomienia platformy rezerwacyjnej. Program uzmysłowił studentom, że podróżowanie jest sposobem na zdobywanie wiedzy, poszerzanie horyzontów, zrozumienie międzykulturowe w ramach pokolenia Erasmusa oraz poza nim.”