Ruszają czartery z Wrocławia na Minorkę

Z Wrocławia można polecieć na Minorkę
Lotnisko we Wrocławiu/fot. archiwum Lotniska we Wrocławiu

Minorka dołącza do rozkładu lotów czarterowych Potu Lotniczego Wrocław. Pierwszy rejs na hiszpańską wyspę zaplanowany jest na 24 lipca.

Wakacje na Minorce z wylotem z Wrocławia można planować w okresie od 24 lipca do 25 września. Tygodniowe pobyty oferuje biuro podróży TUI. Wyloty w piątki o godz. 17.40, rejs powrotny ląduje o godz. 16.50.

Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław, powiedział: “Niezwykle cieszymy z powrotu czarterów. To wspaniała wiadomość dla miłośników zorganizowanych wakacji. Mam nadzieję, że wielu podróżnych wybierze nową w rozkładzie Minorkę. Spokojniejsza siostra Majorki to kameralna, słoneczna wyspa z terenami objętymi ochroną UNESCO. Przyciąga zakątkami z dzikimi plażami, wspaniałymi parkami i interesującymi zabytkami.”

Połączenia czarterowe wróciły do Wrocławia na początku lipca. Pierwsze loty wystartowały do Bułgarii: do Burgas i Warny. W rozkładzie jest także pięć kierunków w Grecji: Rodos (od 10 lipca), Kos (od 11 lipca), Zakynthos (od 17 lipca) i Kreta – Heraklion (od 19 lipca); dwa w Hiszpanii: Majorka (od 12 lipca) i Minorka (od 24 lipca). Dodatkowo, po otwarciu możliwości podróżowania do Turcji uruchomione zostaną trzy kierunki czarterowe. Razem daje to 13 kierunków w tej grupie.

Dariusz Kuś dodał: “To naprawdę duży wybór, bo w rozkładzie są kurorty cieszące się co roku dużym zainteresowaniem. Liczymy na to, że sytuacja pozwoli na uruchamianie kolejnych połączeń. Możliwe, że w październiku polecimy do Egiptu.”

Z Wrocławia można wybrać się na wakacje także na własną rękę, korzystając z połączeń bezpośrednich na południe Europy, oferowanych przez tanie linie lotnicze Ryanair i Wizz Air oraz PLL LOT. Szeroki wachlarz połączeń zagranicznych z przesiadką we Frankfurcie czy Warszawie oferują także przewoźnicy sieciowi: PLL LOT i Lufthansa. Wznowienie połączeń zapowiedziały linie KLM. – Sytuacja zmienia się dynamicznie, więc warto obserwować rozkład na bieżąco. Po wznowieniu połączeń ceny są zazwyczaj bardzo zachęcające – zauważa Dariusz Kuś. – Przy atrakcyjnych ofertach hoteli lub apartamentów w kurortach daje to okazję do spędzenia urlopu zagranicznego naprawdę niedrogo – wskazuje.

Lotnisko we Wrocławiu – wracają połączenia z Ukrainą i Wielką Brytanią

Adam Gąsior

Redaktor naczelny portalu branżowego WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center