LOT połączył Wrocław z Budapesztem

Inauguracja nowego połączenia na lotnisku we Wrocławiu/fot. Maciej Lutko

Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomiły po raz pierwszy połączenie Wrocławia ze stolicą Węgier. Samoloty na tej trasie będą latały raz w tygodniu, w poniedziałki.

Podróż lotnicza z Wrocławia do Budapesztu zajmie niewiele ponad godzinę. Zgodnie z rozkładem, ze stolicy Dolnego Śląska wystartują o godz. 13.30, by w stolicy Węgier zameldować się o godz. 14.45. Znad Dunaju wyruszą o godz. 15.35, a we Wrocławiu wylądują o godz. 16.50. Nową trasę obsługują maszyny Bombardiery Q400.

Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław, powiedział: „Cieszymy się z decyzji PLL LOT o uruchomieniu połączenia sieciowego do Budapesztu. Nowe połączenie daje osobom podróżującym w celach turystycznych znakomitą alternatywę dla pociągu, autobusu i samochodu. Z drugiej strony wielu pasażerów będzie miało dodatkową możliwość podróżowania w kierunkach dalekowschodnich. Zyskują kolejny hub, w którym mogą się przesiadać na loty dalekodystansowe np. do Seulu. To ważne tym bardziej, że Wrocław i Dolny Śląsk to strefy dużych inwestycji koreańskich i beneficjentem tego połączenia będą w dużej mierze pracownicy i managerowie firm koreańskich.”

Na razie samoloty na trasie do stolicy Węgier będą kursowały raz w tygodniu, ale przewoźnik nie wyklucza zwiększenia częstotliwości rejsów. Zależy to przede wszystkim od zainteresowania podróżnych, a przecież Węgry i ich stolica cieszą się dużym powodzeniem wśród polskich turystów.

Sándor Nedeczky, wicekonsul Węgier we Wrocławiu, dodał: “Jesteśmy przekonani, że to połączenie przyczyni się znacząco do rozwoju i umocnienia kontaktów gospodarczych, turystycznych i społecznych między Węgrami a regionem dolnośląskim. Węgry są zdecydowanym zwolennikiem budowy silnej Europy Środkowej. Jest nieodłącznym elementem tego planu, by między wielkimi miastami regionu regularnie kursowały rejsowe samoloty.”

Krzysztof Moczulski, zastępca dyrektora Biura Komunikacji Korporacyjnej i rzecznik prasowy Polskich Linii Lotniczych LOT, skomentował: „Mimo wyzwań, jakie każdego dnia stawia przed nami pandemia koronawirusa, LOT rozwija swoją ofertę. Dziś proponujemy bezpośrednie loty z Wrocławia do Budapesztu. Otwarcie tego nowego połączenia to nie tylko wyjątkowy dzień dla przewoźnika, lecz przede wszystkim rozszerzenie oferty podróżowania pomiędzy Polską a Węgrami i Koreą Południową.”

Ruszają czartery z Wrocławia na Minorkę