Rusza czwarta edycja programu Poznaj Lublin z Przewodnikiem

fot. materiały prasowe

Już 4 lutego rozpocznie się kolejna edycja programu „Poznaj Lublin z Przewodnikiem”, cyklu spacerów organizowanych przez Lokalną Organizację Turystyczną Metropolia Lublin i zrzeszonych w niej przewodników miejskich. W ramach tego programu turyści i mieszkańcy miasta mogą wybrać się na zwiedzanie i odkryć ciekawe miejsca w Lublinie.

„Poznaj Lublin z Przewodnikiem” to seria spacerów z przewodnikami miejskimi zapoczątkowana w lutym ubiegłego roku. Trzy poprzednie edycje programu cieszyły się dużym zainteresowaniem – od początku pierwszej edycji programu udział wzięło łącznie ponad 1200 osób.

Nowy harmonogram spacerów obejmuje cztery miesiące: luty, marzec, kwiecień i maj. Od 1 lutego można zakupić bilety na spacery odbywające się w lutym i marcu, a od 1 marca na spacery odbywające się w kwietniu i maju. W programie przygotowanym na najbliższe miesiące tradycyjnie nie brakuje wycieczek szlakiem najpopularniejszych zabytków i spacerów tematycznych poświęconych m.in. legendom miejskim, sprawom kryminalnym związanym z miastem, a także spacerów przeznaczonych dla rodzin z dziećmi.

W harmonogramie pojawiły się również nowe tematy spacerów – „Lublin poezją i prozą opisany” oraz „Opowieści lubelskiego kupca” z przewodnikiem w stroju historycznym, co pozwala przenieść się lata wstecz i jeszcze lepiej poczuć klimat dawnego Lublina. W tej edycji programu będzie można wziąć także udział w dwóch spacerach okolicznościowych.

“Widząc duże zainteresowanie wśród turystów i mieszkańców miasta, staramy się stale poszerzać ofertę o nowe wycieczki. W tej edycji wprowadzamy dwa nowe tematy spacerów, a także dwa spacery okolicznościowe, które odbędą się 14 lutego oraz 8 marca. Trasy opracowane specjalnie na walentynki i dzień kobiet to niepowtarzalna okazja, aby posłuchać historii miłosnych, a także poznać losy kobiet związanych z Lublinem” – mówi Krzysztof Raganowicz, prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej Metropolia Lublin.

W harmonogramie znalazły się również spacery w języku angielskim dedykowane szczególnie turystom zagranicznym odwiedzającym Lublin, a także mieszkańcom i studentom zagranicznym, których z roku na rok jest w naszym mieście coraz więcej. Spacery po polsku w ramach „Poznaj Lublin z Przewodnikiem” odbywają się co sobotę, a w języku angielskim w wybrane niedziele. Podczas długiego weekendu majowego, czyli w okresie od 29 kwietnia do 3 maja spacery z przewodnikiem będą odbywać się codziennie.

Zaletą programu „Poznaj Lublin z Przewodnikiem” jest jego kompleksowość. W jednym miejscu zgromadzona jest oferta kilku przewodników miejskich, tematy tras, dokładne terminy, miejsca spotkania i ceny biletów. Po stronie osoby zainteresowanej udziałem w oprowadzaniu pozostaje jedynie wybór trasy, daty spaceru, a następnie szybki i łatwy zakup biletu w Centrum Inspiracji Turystycznej przy ul. Jezuickiej 1/3 lub za pośrednictwem portalu evenea.pl. Bilety na spacery w języku polskim zakupić można w cenie 30 zł, a bilety na spacery w języku angielskim w cenie 50 zł. Wszystkie informacje na temat programu „Poznaj Lublin z Przewodnikiem” dostępne są na stronie przewodnik.lublininfo.com.

Rusza kolejny cykl spacerów “Poznaj Lublin z Przewodnikiem”

Weronika Szabelewska

Zastępczyni Redaktorki Naczelnej


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center